Нацбанк спрогнозував кількарічне зростання цін на електроенергію для населення

Нацбанк спрогнозував кількарічне зростання цін на електроенергію для населення

Нацбанк спрогнозував кількарічне зростання цін на електроенергію для населення
.

Національний банк прогнозує підвищення цін на електроенергію для населення у третьому кварталі 2021 року. Водночас у 2022-2023 роках зростання вартості електроенергії за темпами стане одним з найвищих серед компонентів інфляції.

Про це пресслужба НБУ повідомила в інфляційному звіті за липень 2021 року.

"Очікується, що в ІІІ кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами залежно від обсягів споживання. Таке підвищення додасть 0.3 в. п. внеску до індексу споживчих цін", — йдеться у матеріалі.

У НБУ переконані, що динаміка зростання продовжиться: "У 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію також будуть одними з найвищих серед компонентів інфляції через приведення їх до економічно обґрунтованих рівнів".

Також Нацбанк прогнозує, що за підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близькою до поточної "завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення".

Читайте також: Суди, корупція, тарифи. Експерт пояснив, що заважає Україні отримати новий транш МВФ

"Проте тарифи на опалення та ГВП підвищаться, оскільки вони не коригувались у 2020 році. Інші житлово-комунальні послуги також подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат", — додали у відомстві.

У матеріалі також вказується, що підвищення ставок акцизів на тютюнову продукцію призведе до її подорожчання на 16–17% щороку, а ціни на паливо в поточному році зростуть майже на 20% "через подорожчання нафти".

"Це суттєво вплине на загальну інфляцію, оскільки позначиться на собівартості інших споживчих товарів, зокрема через транспортні затрати. У 2022–2023 роках очікувана корекція світових цін на нафту в умовах помірної волатильності обмінного курсу призведе до уповільнення темпів зростання паливної складової інфляції нижче 5%", — йдеться у прогнозі.

Що відомо

  • 28 липня Кабінет міністрів продовжив термін дії чинної моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії для населення до 1 вересня. Таким чином в Україні діятиме ще місяць єдиний тариф — 1,68 грн/кВт-год.
  • Станом на середину липня в Україні середні споживчі ціни на бензин марки А-92 та А-95 продовжили дорожчати. Водночас відповідні розцінки на дизельне паливо та зріджений газ за червень дещо зменшились. Всі види пального з кінця 2020 року подорожчали щонайменше на 12%.
  • Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка обслуговує близько мільйона побутових споживачів газу, підвищила ціну на блакитне паливо у червні в межах місячного тарифу.
  • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок