Уряд відклав підвищення ціни на електроенергію на місяць

Уряд відклав підвищення ціни на електроенергію на місяць

Офiцiйно
Уряд відклав підвищення ціни на електроенергію на місяць
. Кабінет міністрів

Кабінет міністрів продовжив термін дії чинної моделі покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії для населення до 1 вересня. Таким чином в Україні діятиме ще місяць єдиний тариф — 1,68 грн/кВт-год.

Таке рішення уряд прийняв під час засідання 28 липня.

За проєктом постанови про внесення змін до постанов від №483 від 5 червня 2019 року і №439 від 28 квітня 2021 року передбачається продовжити термін дії чинної моделі ПСО до 31 серпня. Це, як йдеться у документі, має захистити побутових споживачів від різкого підвищення цін на електроенергію.

Також продовження дії нинішньої системи ПСО має створити передумови для ефективнішої підготовки нової моделі, яку направлять до розгляду в Кабмін.

Читайте також: Що таке режим ПСО і чому через його непродовження частина Чернігова без гарячої води?

Водночас Міненергетики провело низку нарад з приводу нової моделі ПСО з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та учасниками ринку.

Міністерство завершує підготовку пропозицій щодо неї, які мають стабілізувати підприємства, що беруть участь у ПСО. Цього хочуть досягти шляхом скорочення обсягу субсидування побутових споживачів з одночасним захистом найуразливіших категорій.

Що відомо

  • 29 червня Кабмін залишив незмінним тариф на електроенергію для населення.
  • Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", яка обслуговує близько мільйона побутових споживачів газу, підвищила ціну на блакитне паливо у червні в межах місячного тарифу.
  • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • 22 січня Кабмін оголосив, що планує виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок