У Кропивницькому декану академії, підозрюваному у хабарництві, продовжили відсторонення від посади

У Кропивницькому декану академії, підозрюваному у хабарництві, продовжили відсторонення від посади

У Кропивницькому декану академії, підозрюваному у хабарництві, продовжили відсторонення від посади
Суспільне: Кропивницький

На два місяці продовжили відсторонення від посади декану льотної академії Валерію Шульгіну, якого підозрюють у хабарництві. Судове засідання, на якому побувало Суспільне, відбувалось у Кіровському районному суді Кропивницького.

На судовому засіданні 28 липня досліджували відеодокази. Прокурор Юрій Стах сказав, що на відео з прихованої камери, яка була в студентки, видно, як він передає гроші підозрюваному: ”Видно руку і гроші, які залишились. Студентка каже, що в неї тільки п’ять. Шульгін каже: ”Ага, плюс п’ять”, після чого поклав їх у блокнот, дивився на них”.

Адвокатка підозрюваного Марина Платонова заперечила слова прокурора, сказавши, що відео не доводить факту передачі грошей: ”Я не бачу факту передачі. Те, що Шульгін пересуває блокнот, не доводить того, що туди щось поклали”.

Після дослідження доказів прокурор клопотав про відсторонення від посади підозрюваного та продовження покладених на нього обов’язків на 2 місяці: прибувати за кожним викликом до суду, не спілкуватись зі свідками, за винятком участі у судовому розгляді: ”Це необхідно, бо він може впливати на свідків шляхом використання своїх службових зв’язків, здобутих за час роботи”.

Адвокатка Світлана Клюкіна сказала, що сторона захисту не заперечує продовження обов’язків. Просила відмовити у відстороненні від посади: ”Він не працює протягом пів року. У нього двоє дітей-студентів, яких потрібно вчити, яким потрібно допомагати”.

Суддя Володимир Поступайло ухвалив рішення повністю задовольнити клопотання прокурора.

Коментувати свою позицію після судового засідання підозрюваний та його захисниці відмовились. Наступний розгляд справи відбудеться 20 вересня.

Що відомо

  • Валерія Шульгіна підозрюють у вимаганні від студентки 11,5 тисяч американських доларів за допуск до практичних польотів, які є безкоштовними. Затримали декана 22 лютого 2021 року. Якщо провину доведуть підозрюваному загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі. Свою провину він не визнає.
  • Позбавлення волі – це такий вид покарання, при якому людина повністю ізолюється від суспільства в установах закритого типу.
  • 24 лютого підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді 60 діб під вартою з правом внесення застави.
  • 9 квітня йому продовжили відсторонення від роботи.
  • 8 липня суд досліджував докази.
На початок