Ізоляції є альтернатива. Агенція "АртПоле" створює мистецький проєкт "Крим. Третій вимір"

Ізоляції є альтернатива. Агенція "АртПоле" створює мистецький проєкт "Крим. Третій вимір"

Ізоляції є альтернатива. Агенція "АртПоле" створює мистецький проєкт "Крим. Третій вимір"

Агенція "АртПоле" створює мистецький проєкт "Крим. Третій вимір", який об'єднає в собі традиційне мистецтво Криму, цикл відеоінтерв'ю, паблік-артВживають до будь-якої мистецької роботи, яку було виконано в публічному місці з доступом для загального огляду, як правило поза приміщенням. і музично-візуальну програму. Про це організатори повідомили Суспільному в пресрелізі.

З липня по вересень 2021 року митці створюватимуть мистецькі об’єкти на контрольно-пропускному пункті Каланчак та в кількох локаціях Херсона. В жовтні об'єкти презентують в Києві, у супроводі музичних та візуальних робіт інших митців та мисткинь. Після цього роботи вирушать у Івано-Франківськ.

За задумом авторів, "Крим. Третій вимір" націлений на те, щоб актуалізувати кримське питання в художньому контексті:

"Після анексії Криму минуло сім років. Цього часу вистачило, щоб Крим майже зник з ментальної карти більшості українців, перетворившись з півострова на відрізаний чужий острів. Цьому острівному ізольованому дискурсу є альтернатива — дискурс взаємопов’язаності та належності", — повідомляють організатори.

Третій вимір

Рустем Скибін

У проєкті візьмуть участь міждисциплінарна художниця з Києва Оля Михайлюк, кримськотатарський кераміст Рустем Скибін і архітектор, музикант та саунд-артист з Мінська Сергій Кравченко.

Проєкт поєднає:

  • кримськотатарські орнаменти Рустема Скибіна з переосмисленням кримських патернів від Олі Михайлюк;
  • цикл відеоінтерв’ю “Крим. Дивитися очі”, записаних спочатку у березні 2014-го та повторно влітку 2021-го;
  • public art проєкт “:::стежка:::” біля КПП Каланчак;
  • музично-візуальну програму, в якій мінський саунд-артист SK.EIN з'єднає абстрактну електроніку з автентичними звуковим простором Криму.

Проєкт “Крим. Третій вимір” реалізується мистецькою агенцією "АртПоле" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше