"У перший день було важко психологічно". Ковтун - про дебют на Олімпіаді і виступ у багатоборстві

"У перший день було важко психологічно". Ковтун - про дебют на Олімпіаді і виступ у багатоборстві

Ексклюзивно
"У перший день було важко психологічно". Ковтун - про дебют на Олімпіаді і виступ у багатоборстві
European Gymnastics

17-річний гімнаст - про результати на Олімпійських Іграх у Токіо.

Ілля Ковтун виступив у другому для себе фіналі Олімпіади-2020. Після командного виступу, у якому українці посіли сьоме місце, 17-річний українець змагався в особистому багатоборстві.

Кваліфікація пройшла для Ковтуна непросто - у загальному заліку багатоборців він посів 34-е місце. Але зміг відібратися завдяки тому, що кожна країна могла делегувати не більше двох спортсменів.

Проте у фіналі Ковтун зміг виступити краще. Перед заключним шостим снарядом українець боровся навіть за місце в топ-10, але у підсумку посів лише 11-е місце.

Читайте також: 17-річний український гімнаст Ковтун - у топ-11 багатоборства на Олімпіаді

Виступ у командному багатоборстві став для Ковтуна заключним на Олімпіаді - у фінал хоча б одного з шести снарядів він не відібрався. Після змагань 17-річний гімнаст дав коментар Суспільне Спорт, у якому розповів про емоції від виступів на першій Олімпіаді.

  • Про виступ у багатоборстві

"[У багатоборстві] виступив добре. Є ще невеликі помилки, які треба виправляти. А так, в принципі, я задоволений, і тренери ніби теж".

"Дивився на табло, звісно ж. Тренери і багато людей, які вболівають за мене, сказали, що дуже б хотіли бачити мене в десятці. Але я став одинадцятим. Я вважаю, це теж непоганий результат. В принципі, все зробив добре, але можна було краще зробити бруси".

  • Про психологічний тиск на старті Олімпіади

"Було не так уже важко, тому що два дні змагань уже пройшли: вже легше було. Але в перший день було важко саме психологичіно. Хвилювався трохи".

  • Про плани готуватися до наступної Олімпіади

"Найімовірніше, так. Подивимося, як далі буде, як будемо тренуватися, виступати".

Що відомо

  • У 2021 році Ковтун став бронзовим призером чемпіонату Європи. Саме в багатоборстві.
  • Перед Олімпіадою Ковтун також змагався на етапах Кубка світу, де здобув п'ять золотих медалей - дві у вправах на коні, а також по одній у вільних вправах, паралельних брусах та перекладині.

Що далі

  • Вівторок, 3 серпня, 11:00. Паралельні бруси (Петро Пахнюк)

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок