"Я масок там не бачив". Зеленський розкритикував організацію Хресної ходи в умовах пандемії

"Я масок там не бачив". Зеленський розкритикував організацію Хресної ходи в умовах пандемії

"Я масок там не бачив". Зеленський розкритикував організацію Хресної ходи в умовах пандемії
Президент Володимир Зеленський. Скріншот: Суспільне

Президент Володимир Зеленський розкритикував організацію Хресної ходи УПЦ МП 27 липня у Києві. За його словами, велика кількість людей була без захисних масок. Зеленський заявив, що столична влада не змогла забезпечити безпеку громадян під час ходи, на якій було близько 55 тисяч людей.

Про це він заявив 28 липня на всеукраїнському форумі "Україна 30. Децентралізація".

За словами Зеленського, необхідність щоденної комунікації із громадянами є наслідком реформи децентралізації, позаяк "на місцях" інакше проходить "інформаційна робота".

"Люди довіряють місцевій владі, бо вони її обирали. Вони мають показувати своїм прикладом, що розповсюдження "ковіду" може зупинити тільки щеплення. На жаль, інших кроків на сьогодні немає. Вчора (27 липня — ред.) у нас була хода (Хресна хода УПЦ МП у Києві — ред.) — 55 тисяч людей. Можна по-різному ставитись, я розумію, що це свято, але я від київської влади не бачив комунікації, всі бояться комунікувати", — зазначив президент.

Він вважає, що у КМДА не хотіли комунікувати з громадянами щодо безпеки на таких заходах: "55 тисяч приїхало у Київ. Люди, в більшості, похилого віку, треба бути обережними. Вони всі повинні були йти в масках. Я масок там не бачив, бо не було масок. Невже це так складно?".

Читайте також: Зеленський анонсував аудит реформи децентралізації

Як зазначив Зеленський, віряни "організовано приїжджали на автобусах", що може свідчити про те, що їх "звозили".

"А те, що люди у лаврі і біля лаври (Києво-Печерської лаври — ред.) ночували, проводили ніч... мені здається, що якщо організовується така хода — треба, щоб люди були в масках. Поліція роздавала навіть просту воду. Тому таких викликів дуже багато", — зауважив гарант.

Також він вказав, що для центральної влади "найлегшим" кроком стало б рішення "все заборонити": "Але це неправильно, оскільки людям складно сидіти вдома. У нас, у порівнянні з багатьма європейськими країнами, дуже демократичний і ліберальний підхід до "ковіду". Це, за його словами, не може бути підставою, щоб "жалітися на центральну владу".

Що відомо

  • 27 липня Українська православна церква Московського патріархату провела в Києві Хресну ходу, присвячену 1033-й річниці Хрещення Русі. Частину центральних вулиць через захід для руху авто було перекрито, однак станом на 15:30 рух транспорту відновили. За даними поліції, станом на 15:45 у ході взяли участь майже 55 тисяч громадян, правопорушень не зафіксовано.
  • За добу 27 липня в Україні зафіксували 717 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, одужали від хвороби 459 осіб. Загалом з початку пандемії виявили понад 2,25 млн випадків.
  • В Україні стартував п'ятий етап вакцинації від COVID-19. Вакцинуватись від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні можуть всі громадяни, старші 18 років, а також іноземці з посвідками на проживання або які отримали статус біженця. Водночас реєструватися у чергу на отримання щеплення через "Дію" вже не потрібно.
  • В Україні відкрили вже близько 200 центрів вакцинації від COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок