Диригувала оркестром під час оперного фестивалю у Байройті. Оксана Линів. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Диригувала оркестром під час оперного фестивалю у Байройті. Оксана Линів. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Диригувала оркестром під час оперного фестивалю у Байройті. Оксана Линів. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Колаж, Суспільне Львів

Уродженка Львівщини Оксана Линів стала першою жінкою, яка диригувала оркестром під час оперного фестивалю у німецькому місті Байройт. Досі, упродовж 145 років, на цьому фестивалі диригували лише чоловіки. Суспільне поспілкувалося з викладачами та колегами Оксани Линів.

Оксана Линів відкривала фестиваль прем’єрою "Летючого голландця" Ріхарда Вагнера. Через день після виступу диригентка записала відеозвернення. У ньому подякувала усім за підтримку та розповіла про труднощі під час виступу. А також наголосила на тому, що культура також має бути предметом міжнародної дипломатії.

Читайте також: Підкорення оркестрової ями і розмова з Меркель. Оксана Линів ‒ про відкриття Байройтського фестивалю
"Це був тріумфальний виступ" — директор Львівської музичної академії про Оксану Линів
"Це був тріумфальний виступ" — ректор Львівської музичної академії про Оксану Линів. Facebook Oksana Lyniv

"Оксана вміє спілкуватися з оркестром"

Оксана Линів навчалася у Львівській консерваторії упродовж п’яти років. Вона була ученицею диригента Богдана Дашака. Богдан Дашак розповідає, студенткою Оксана Линів усе розуміла з півслова і схоплювала дуже швидко.

"Це був тріумфальний виступ" — директор Львівської музичної академії про Оксану Линів
"Це був тріумфальний виступ" — ректор Львівської музичної академії про Оксану Линів. Facebook-сторінка Оксани Линів

"З першого курсу, коли я з нею познайомився, вона на мене справила враження досить розумної студентки. І основне — дуже старанної, тобто дуже педантичної. Вона вчилася досить швидко. В неї добра пам'ять, вона охоплювала великий репертуар, що дуже важливо для симфонічного диригента. Оксана вміє спілкуватися з оркестром, вона вміє спілкуватися з людьми", — розповідає завідувач кафедрою Львівської національної музичної академії Богдан Дашак.

"Бачення свого шляху було у ній спочатку"

У музичній академії, де навчалася Оксана Линів, гордяться її успіхами і ставлять як приклад для студентів.

"Оця її наполегливість, оце в цій людині було з самого початку – це бачення свого шляху. Вона ствердила себе за диригентським пультом, де завжди був привілей і царина мужчин, а тут ламаються стереотипи. А тріумф в Байройті, де Оксана диригувала оперою Вагнера "Летючий голландець", там був тріумфальний виступ", — каже ректор Львівсьокї національної музичної академії Ігор Пилатюк.

Оксана Линів стала першою жінкою за понад століття, яка очолила одну з найстаріших австрійських опер – оперу у місті Граца. А тепер вона стала першою жінкою, яка диригувала оркестром на Байройтському фестивалі.

"Це був тріумфальний виступ" — директор Львівської музичної академії про Оксану Линів
"Це був тріумфальний виступ" — ректор Львівської музичної академії про Оксану Линів. facebook.com/oksana.lyniv

Засновниця міжнародного фестивалю LvivMozArt

У 2016 році Оксана Линів заснувала Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, і з того часу очолює його, як арт-директор. Також Оксана Линів виступає і з львівським академічним симфонічним оркестром "ІNSO-Lviv". Із цим творчим колективом Оксана Линів працює близько шести років.

"Вона вимоглива в своїх бажаннях, вона чітко розуміє і бачить як би вона хотіла, щоб прозвучав той чи інший твір. Ця вимогливість передається музикантам і вони уважніше ставляться до своєї роботи. Окрім того, що вона популяризує класичне мистецтво і загалом інтелектуальне мистецтво, вона розвиває оперу, вона притягує увагу закордонних ЗМІ до нашої держави", — каже голова правління оркестру Іоланта Пришляк.

У вересні Оксана Линів диригуватиме у Львівській опері на прем’єрі опер "Сокіл" та "Алкід".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди