Перейти до основного змісту
МОН виділить 150 мільйонів на оновлення 62 закладів професійної освіти

МОН виділить 150 мільйонів на оновлення 62 закладів професійної освіти

МОН виділить 150 мільйонів на оновлення 62 закладів професійної освіти
.

Міністерство освіти і науки відібрало 62 заклади професійної освіти, які отримають субвенцію на облаштування навчально-практичних центрів.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

Загальний обсяг фінансування програми складає 226 мільйонів гривень. З них 150 виділить Міністерство освіти у формі субвенції, решта буде надана місцевими бюджетами, закладами освіти або іншими соціальними партнерами.

"Цього року надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є гостро затребуваною на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів", – зазначив заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Відповідно до наказу, найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області – по 5 закладів у кожній. Дані регіони мають найбільші мережі закладів профосвіти, зокрема на Дніпропетровщині працює 58 "профтехів", на Львівщині – 55.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. Планується створення 55 нових центрів та дооснащення 7 вже існуючих.

Що відомо

  • У 2021 році найпопулярнішими спеціальностями серед вступників стали філологія, право та менеджмент, а найпопулярнішими вишами — КНУ ім. Т. Г. Шевченка, ЛНУ ім. І. Франка та НТУУ "КПІ".
  • У 2020 році МОН зареєструвало понад один мільйон електронних заяв на вступ до закладів вищої освіти для отримання ступеня бакалавра й магістра на основі повної загальної середньої освіти. Найпопулярнішими спеціальностями виявилися право, менеджмент і філологія.
  • Найпопулярнішими предметами зовнішнього незалежного оцінювання-2021 стали українська мова і література, історія України та математика. Останній предмет не слали близько 32% абітурієнтів.
  • Міністерство освіти та науки України опублікувало наказ про затвердження умов вступної кампанії на 2021 рік.
  • Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова звільнив професорку і викладачку культурології Євгенію Більченко за її антиукраїнські висловлювання і використання мови ворожнечі.

Читайте також

"Низька і посередня". Як українці оцінюють вітчизняну середню освіту

Пандемія не перепона. Як вступити до вишу у ЄС і як там живуть українські студенти

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок