Директора Одеської опери обирали з єдиного кандидата. Інший пішов через "корумповані схеми" конкурсу

Директора Одеської опери обирали з єдиного кандидата. Інший пішов через "корумповані схеми" конкурсу

Директора Одеської опери обирали з єдиного кандидата. Інший пішов через "корумповані схеми" конкурсу vladmuz

26 липня Одеський національний академічний театр опери та балету повідомив, що комісія з конкурсного добору на посаду художнього керівника (генерального директора) одноголосно підтримала кандидатуру Надії Бабіч, яка обіймала цю посаду з 2010 року. Вона була єдиною кандидаткою, яка подалася на конкурс.

Мінкульт допустив до участі на посаду гендиректора єдиного кандидата. Водночас ЗМІ до засідання не допустили, пославшись на карантин. Хоча відповідно до статті 21-5 Закону України "Про культуру" представники засобів масової інформації та громадськості мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час проведення співбесіди з кандидатами, під час якої публічно презентуються запропоновані проєкти програм розвитку закладу культури на один і п’ять років.

21 липня кандидатуру відкликав другий кандидат на посаду – колишній головний режисер Одеської опери Євген Лавренчук. Причиною такого рішення чоловік назвав небажання брати участь "у корумпованих схемах та непрозорих конкурсах".

Як пояснив режисер, 23 липня відбудеться засідання конкурсної комісії, яка обере нове керівництво закладу. Всього буде дев'ять фахівців: три від Мінкульту, три від громадських організацій і три від трудового колективу одеського театру. "Корумпованість" та "договорняки" Євген Лавренчук пов'язує саме з останніми, оскільки чоловік впевнений – їх обирали непрозорим шляхом.

Одеська опера обрала нового художнього керівника. У чому скандалLiga

Євген Лавренчук

Голова профспілкової організації Одеської опери Віталій Сивоглаз також намагався привернути увагу Міністерства культури на численні порушення під час зборів колективу щодо обрання кандидатур до конкурсної комісії. "26 червня 2021 року на зборах трудового колективу театру всього лише за 20 хвилин(!) були обрані три кандидатури до конкурсної комісії, запропоновані адміністрацією театру", – пише Сивоглаз.

Неприємності почалися ще раніше. У березні 2021 року Лавренчук заявив про побиття та пов'язав це з професійною діяльністю й бажанням очолити театр.

За словами режисера, наприкінці жовтня 2020 року він отримав два анонімних дзвінка з погрозами. Людина, яка телефонувала, нібито радила Лавренчуку звільнитися з театру, "аби залишитися цілим".

Після цього, 10 лютого, режисер отримав офіційний лист від директорки театру Надії Бабіч про непродовження з ним контракту з 15 березня.

Директора Одеської опери обирали з єдиного кандидата. Інший пішов через "корумповані схеми" конкурсуoperahouse.od.ua

Надія Бабіч

У пресслужбі театру слова режисера назвали "брехнею та спробою зганьбити ім'я та репутацію" закладу. Там розповіли, що за три роки перебування на посаді головного режисера Лавренчук поставив лише одну виставу ″La Traviata″, "та й ту не закінчив належним чином".

Також він начебто не може організувати роботу режисерського цеху, зокрема, з багатьма "досвідченими виконавцями" у нього виникли конфлікти через його нестриманість, вживання ненормативної лексики та образ, запевнили в театрі.

"Дивно, що тільки тепер Лавренчук виклав свої здогадки щодо причин його побиття, коли отримав попередження про непродовження з ним контракту. Адже з того моменту минуло майже три місяці", – заявили в театрі.

Директора Одеської опери обирали з єдиного кандидата. Інший пішов через "корумповані схеми" конкурсуФото: сайт Одеської опери

Надія Бабіч – заслужена працівниця культури, яка з 2010 року по лютий 2021 року обіймала посаду генеральної директорки Одеського національного академічного театру опери та балету. У лютому у неї скінчився строк дії трудового договору, її призначили виконувачкою обов'язків директорки опери до обрання нового керівника чи керівниці.

Євген Лавренчук – заслужений артист України, лауреат Державної премії імені Леся Курбаса. З 2018 по 2021 рік працював головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету. 12 років працював у Росії, але у 2015 році повернувся в Україну через "незгоду зі злочинною політикою".

Одеський національний академічний театр опери та балету — найстаріший оперний театр України. Цьогоріч йому виповниться 134 роки, однак це друга будівля в історії міста. Перша опера згоріла в новорічну ніч.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше