Що відомо про історію Одеського театру опери та балету. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Що відомо про історію Одеського театру опери та балету. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Що відомо про історію Одеського театру опери та балету. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Вікіпедія

Одеський національний академічний театр опери та балету — найстаріший оперний театр України. Цьогоріч йому виповниться 134 роки, однак це друга будівля в історії міста. Перша опера згоріла в новорічну ніч.

Першу одеську оперу відкрили 10 лютого 1810 року. У театрі бували Олександр Пушкін, Адам Міцкевич та Микола Гоголь. Утім, через 63 роки в новорічну ніч будівля згоріла, і після того в Одесі понад 10 років не було оперного театру.

Будинок зведено у 1887 році під керівництвом архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера у стилі віденського бароко. Утім, керували роботами місцеві архітектори під керівництвом Олександра Бернардаці. Архітектура глядацького залу витримана в стилі пізнього французького рококо. Унікальна акустика підковоподібного залу дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок залу.

Наземна частина будівлі складається з трьох поверхів, також під театром 5 поверхів технічних приміщень. Зала розрахована на 1635 місць, а площа сцени становить 500 квадратних метрів.

Що відомо про історію Одеського театру опери та балету. СУСПІЛЬНЕ | ІСТОРіЯ
Одеський оперний театр. Фото: wikipedia

Тут виконувалі свої твори Петро Чайковський, Микола Римський-Корсаков, Сергій Рахманінов, Ежен Ізаї, Пабло Сарасате та інші. Співали Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нежданова, Марія Гребінецька, Софія Мирович, Леонід Собінов, Джузеппе Ансельмі, Тітта Руффо, Маттіа Баттістіні, Леоне Джіральдоні, Арнольд Азрікан, Семен Біжеїч, Зінаїда Лисак.

Танцювали ж Анна Павлова, Ісідора Дункан, Катерина Гельцер, Наталія Верекундова, Тетяна Ващенко-Демпель.

У театрі відбуваються симфонічні концерти, зокрема органні, бо театр має найкращі в місті акустичні дані. Там також впродовж кількох десятків років працює дитяча балетна школа — унікальний творчий заклад міста і "кузня кадрів" для балетної трупи театру.

Через осідання ґрунту будівлю неодноразово реставрували. Востаннє це було у 2007 році. Цього ж року указом президента театру був наданий статус "національний". Одеську оперу вважають однією з найкрасивіших у світі. У 2008 році журнал Forbes включив її до топ-17 найцікавіших пам'яток Східної Європи.

На початок