Визначені два прапороносці України на церемонії відкриття Олімпіади-2020

Визначені два прапороносці України на церемонії відкриття Олімпіади-2020

Визначені два прапороносці України на церемонії відкриття Олімпіади-2020 AP

Уперше на Олімпіаді кожна країна матиме по два прапороносці.

Визначилися два спортсмени, які нестимуть прапор України на церемонії відкриття літніх Олімпійських Ігор-2020.

На Олімпіаді в Токіо уперше в історії проведення Ігор кожна країна матиме по два прапороносці - жінку та чоловіку. Подібне рішення було ухвалено Міжнародним олімпійським комітетом в контексті позиції відстоювання принципів гендерної рівності.

Нести прапор збірної України Токіо-2020 будуть чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин, а також 3-разова призерка Олімпійських Ігор Олена Костевич. Рішення щодо прапороносців на відкритті Ігор було ухвалено під час загальнокомандних зборів спортсменами олімпійської збірної України.

Читайте також: Визначилося місто-господар Літніх Олімпійських Ігор-2032

Обидва спортсмени відзначили, що завжди мріяли нести прапор на церемонії відкриття Олімпійських Ігор. Олена Костевич наголосила, що попри те, що Ігри у Токіо стануть для неї п'ятими, такого досвіду вона раніше не мала.

"Ці Ігри вже п'яті в моїй кар'єрі. Якщо відверто, то я завжди мріяла виконати цю почесну місію", - зазначила Костевич.

А от Нікішин звернув увагу на саму ініціативу, згідно якої прапор на Олімпіаді-2020 нестимуть два спортсмени. Він вважає це позитивним моментом.

"Для мене велика честь нести прапор України. Дуже вдячний спортсменам-колегам за довіру та повагу. Маю позитивне ставлення до того, що буде два прапороносця. Це прекрасна ініціатива й буде здорово, якщо це стане доброю традицією", - відзначив Нікішин.

Церемонія відкриття Олімпійських Ігор у Токіо відбудеться у п'ятницю, 23 липня.

Читайте також: "У неї може зникнути молоко". Українську бігунку не взяли на Олімпіаду-2020 через нещодавні пологи

Що відомо

 • Костевич та Нікішин - найдосвідченіші українські олімпійці. Для Костевич Олімпіада у Токіо стане п'ятою у кар'єрі, для Нікішина - четвертою.
 • Богдан Нікішин - найстарший український олімпієць серед списку учасників Ігор у Токіо. На момент старту Олімпіади йому буде 41 рік.
 • У день відкриття Ігор в Токіо перебуватимуть представники збірної України академічного веслування, велоспорту, бадмінтону, боксу, спортивної гімнастики, кінного спорту, легкої атлетики, настільного тенісу, стрільби кульової, стрільби з лука, стрільби стендової, стрибків у воду, тенісу, триатлону та фехтування.
 • На Олімпійських Іграх у Токіо виступлять 157 спортсменів. Видання The Associated Press прогнозує, що Україна здобуде 14 медалей.
Читайте також: Олімпіада-2020: прогноз на кількість медалей України від The Associated Press

Хто ніс прапор збірної України на минулих літніх Олімпійських Іграх?

Костевич стане другою жінкою, яка нестиме прапор України на церемонії відкриття Літніх Олімпійських ігор. Першою була Яна Клочкова - у 2008 році.

 • 1996 - Сергій Бубка (легка атлетика)
 • 2000 - Євген Браславець (вітрильний спорт)
 • 2004 - Денис Силантьєв (плавання)
 • 2008 - Яна Клочкова (плавання)
 • 2012 - Роман Гонтюк (дзюдо)
 • 2016 - Микола Мільчев (стендова стрільба)

Першим український прапор на Олімпійських Іграх ніс фігурист Віктор Петренко. Відбулося це на зимовій Олімпіаді в 1994 році.

Прапороносці зимової Олімпіади

 • 1994 - Віктор Петренко (фігурне катання)
 • 1998 - Андрій Дериземля (біатлон)
 • 2002 - Олена Петрова (біатлон)
 • 2006 - Наталія Якушенко (санний спорт)
 • 2010 - Лілія Лудан (санний спорт)
 • 2014 - Валентина Шевченко (лижні перегони)
 • 2018 - Олена Підгрушна (біатлон)

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів