У складі олімпійської збірної України з боротьби відбулася заміна. Що трапилося

У складі олімпійської збірної України з боротьби відбулася заміна. Що трапилося

У складі олімпійської збірної України з боротьби відбулася заміна. Що трапилося UWW

Аліна Грушина не виступить на Олімпіаді в Токіо.

У складі олімпійської збірної України з жіночої боротьби відбулася заміна - спортсменка Аліна Грушина не зможе виступити на турнірі. Про це повідомляє федерація спортивної боротьби України.

Грушина відібралася на Олімпійські Ігри в Токіо у вазі 57 кг. І мала стати однією з п'яти українок на олімпійському турнірі у жіночій боротьбі.

Проте Грушина не зможе виступити на Олімпійських Іграх. У федерації спортивної боротьби повідомили, що причиною цього є травма, якої зазнала українка.

Читайте також: Марта Костюк - про причину зняття з Олімпіади-2020, серйозність травми та відновлення

Для 21-річної Грушиної Олімпіада в Токіо мала стати першою у кар'єрі. У 2021 році вона взяла участь на чотирьох турнірах і щоразу посідала місце на подіумі.

 • "золото" - міжнародний турнір в Україні, молодіжний чемпіонат Європи
 • "срібло" - європейський кваліфікаційний турнір
 • "бронза" - дорослий чемпіонат Європи

Крім цього, у 2020 році Грушина стала срібною призеркою дорослого чемпіонату Європи.

Чи може хтось замінити Грушину на Олімпійських Іграх у Токіо?

Грушина здобула олімпійську ліцензію за підсумками європейського кваліфікаційного турніру. Однак ліцензія, яку вона здобула, не була іменною - тобто у країні мали право самостійно вирішити, кого делегувати на Олімпіаду-2020.

Оскільки Грушина не зможе виступити на турнірі, то Україна змогла зберегти ліцензію у цій ваговій категорії. А у федерації спортивної боротьби вже повідомили про заміну - замість Грушиної у вазі 57 кг у Токіо виступить Тетяна Кіт.

Тетяна Кіт у минулому не виступала на Олімпійських Іграх. Але є призеркою чемпіонатів світу та Європи. У 2015 році вона здобула "бронзу" чемпіонату світу у вазі до 55 кг, а у 2016 та 2019 роках - "срібло" чемпіонату Європи.

У 2021 році Кіт виступила лише на одному турнірі - Poland Open, який відбувся на початку червня. Там українська борчиня, виступаючи у вазі до 57 кг, стала бронзовою призеркою.

Склад збірної України у жіночій боротьбі на Олімпіаду в Токіо

 • Оксана Лівач (до 50 кг)
 • Тетяна Кіт (до 57 кг)
 • Ірина Коляденко (до 62 кг)
 • Алла Черкасова (до 68 кг)
 • Алла Белінська (до 76 кг)

Що відомо

 • Україна у боротьбі загалом буде представлена 10 спортсменами - крім п'яти представниць у жіночій боротьбі, в Токіо виступлять два спортсмени у вільній боротьбі і три - у греко-римській.
 • Україна здобула найменшу кількість ліцензій у боротьбі перед Іграми у Токіо. Перед цим найгіршим результатом було 11 ліцензій на Олімпіаді в Ріо у 2016 році.

Що далі

 • 1-7 серпня. Олімпійський турнір з боротьби.
Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів