Що покажуть на Каннському кінофестивалі 2021

Що покажуть на Каннському кінофестивалі 2021

Що покажуть на Каннському кінофестивалі 2021

Організатори 74-го Каннського кінофестивалю оголосили конкурсну програму показу. Цьогоріч фестиваль проходитиме з 6 по 17 липня 2021 року наживо, а не онлайн.

Серед учасників є фільми Олівера Стоуна, Пола Верговена і Франсуа Озона, нова робота Шона Пенна і режисерський дебют Шарлотти Гензбур, а також документальний фільм Сергія Лозниці про Бабин Яр.

Фільмом відкриття стане музична драма Леоса Каракса з Маріон Котіяр і Адамом Драйвером "Аннет" – це мюзикл про стендап-коміка та оперну співачку, у яких народжується дочка з незвичайним даром.

"Французький вісник" – новий фільм Веса Андерсона про французьке бюро американської газети в 1950-ті роки, співробітник якого вирішує випустити власний журнал. У головних ролях: Френсіс Макдорманд, Тільда Свінтон, Едвард Нортон, Тімоті Шаламе, Елізабет Мосс, Крістоф Вальц, Бенісіо Дель Торо, Сірша Ронан, Білл Мюррей, Лія Сейду, Віллем Дефо, Едріан Броуді та Оуен Вілсон.

"Острів Бергман" – драма Мії Гансен-Лев ("Мій король") про подружню пару сценаристів, які готуються знімати свій перший фільм. У головних ролях: Міа Васіковська, Вікі Кріпс і Тім Рот.

"Все пройшло чудово" – драма Франсуа Озона ("Літо 85"). У головних ролях: Софі Марсо і Шарлотта Ремплінг. Сценарій фільму заснований на романі Еммануель Бернгайм. Відомо, що в центрі сюжету – проблема евтаназії.

Також на головний конкурс представлені:

 1. "Три поверхи", режисер Нанні Моретті;
 2. "Герой", режисер Асгар Фархаді;
 3. "Титан", режисер Джулія Дюкурно;
 4. "Червона ракета", режисер Шон Бейкер;
 5. "Пєтрови в грипі", режисер Кіріл Сєрєбрєнніков;
 6. "Франція", режисер Бруно Дюмон;
 7. "Нітрам", режисер Джастін Курцель;
 8. "Memoria", режисер Апічатпон Вірасетакул;
 9. "Lingui", режисер Махамат-Салех Харун;
 10. "13-й округ Парижа", режисер Жак Одіяр;
 11. "Неспокійний", режисер Йоахім Лафос;
 12. "Перелам", режисерка Катрін Корсіні;
 13. "Casablanca Beats", режисер Набіль Аюш;
 14. "Найгірша людина у світі", режисер Йоахім Трір;
 15. "Відсік №6", режисер Юго Куосманен;
 16. "Коліно Ахеда", режисер Надав Лапід;
 17. "Води мою машину", режисер Рюсуке Хамаґуті;
 18. "Бенедетта", режисер Пол Верховен;
 19. "Історія моєї дружини", режисерка Ільдіко Еньєді;
 20. "День прапора", режисер Шон Пенн.

Що відомо

 • Міжнародний Каннський кінофестиваль традиційно проводився наприкінці травня в курортному місті Канни на базі Палацу фестивалів та конгресів. Фестиваль проводять щорічно з 1946 року.
 • Цього року до переліку фільмів поза основним конкурсом увійшла стрічка "Бабин Яр. Контекст" українського режисера Сергія Лозниці ("Донбас", 2018).
 • Американська актриса і режисерка Джоді Фостер отримає почесну нагороду "Золота пальмова гілка" на 74-му Каннському міжнародному кінофестивалі. Таким чином організатори кіноогляду відзначать досягнення Фостер в індустрії.
 • Раніше почесну "Золоту пальмову гілку" отримували Інгмар Бергман, Вуді Аллен, Жанна Моро, Катрін Деньов, Бернардо Бертолуччі, Джейн Фонда, Жан-Поль Бельмондо, Мануел ді Олівейра, Клінт Іствуд, Жан-П'єр Лео, Аньєс Варда, Джеффрі Катценберг і Ален Делон.
На початок