Верховна рада призначила новим очільником Міністерства внутрішніх справ голову комітету з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.
Відповідне рішення парламент 271 голосом "За" ухвалив на засіданні 16 липня. Нового міністра підтримали групи "За майбутнє", "Довіра", позафракційні депутати і нардепи зі "Слуги народу". Монастирський склав присягу.
Прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що на Монастирському тепер — колосальна відповідальність, особливо в час війни. Коли Монастирського запросили до трибуни, депутати встали з оплесками.
"Я з команди президента і був з ним з перших днів. Йшов із командою президента у першій двадцятці. Моїм пріоритетом на посаді міністра буде безпека громадян, держави та збільшення довіри суспільства до правоохоронних органів", — сказав він.
Монастирський розповів, що значну частину свого життя він присвятив законотворчості у справі реформування правоохоронною судової системи України.
"Вже майже два роки я обраний на посаду голови комітету правоохоронної діяльності.За цей час наш комітет розробив, а Верховна рада прийняла 48 законів у сфері кримінальної юстиції", — повідомив він.

Монастирський звернувся до працівників поліції та сказав, що поважає всіх із них, "хто має офіцерську честь та гідність". Водночас він підкреслив, що буде нещадно боротися з тими, хто всупереч присязі використовує свої повноваження задля свого збагачення та порушує права людей.
Монастирський пообіцяв, що рішення РНБО та президента з санкцій проти ватажків кримінальних угруповань будуть виконуватись у повному обсязі. Він зазначив, що обличчям Національної поліції є 17 тисяч патрульних офіцерів поліції й "саме вони приходять на допомогу тим, хто потерпає від злочинців або потребує допомоги". Депутат сказав, що розвиток та вдосконалення патрульної поліції буде одним із його пріоритетів.
Щодо справи вбивства журналіста Павла Шеремета Монастирський сказав, що, на його думку, "слід дочекатися рішень суду, а вже після цього робити висновки про роботу МВС". Монастирський також пообіцяв, що як міністр працюватиме з профільним комітетом ВР безпосередньо.
"Тому що це та жила, яка є частиною роботи будь-якого міністерства і будь-якого міністра", — сказав він.
Що сказав Зеленський
Президент Володимир Зеленський привітав Монастирського з "важливою довірою від парламенту, прем’єра і президента".
"Ми хотіли, щоб вас підтримали. Це важливо, щоб керівництво держави довіряло керівництву МВС, я хочу довіряти правоохоронним органам і поважати їх представників", — сказав Зеленський.
Він зазначив, що "найголовніше, щоб довіра і повага була не так, як у кіно до американських копів, а усі діти довіряли українській поліції".

"Рицарі спокою — ось що мені, як громадянину, хочеться. Я не хочу казати "завдання від президента", ви й так усі це знаєте, для нас усіх головне, щоб ми пишалися кожним правоохоронцем — і це завдання найголовніше, і воно не від президента, а він громадянина України. Хочу довіряти, хочу пишатися кожним з МВС. Вітаю", — сказав Зеленський.
Монастирський подякував президенту і підтримав його у тому, що найголовніше — довіра до правоохоронних органів. Він додав, що його пріоритетами є:
- боротьба з організаційною злочинністю;
- розвиток патрульної поліції;
- безпека дорожнього руху;
- збереження доріг;
- питання цифровізації;
- сучасний облаштований держкордон;
- забезпечення Нацгвардії і її роботи з поліцією.
Що передувало
Раніше заступниця фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповіла Суспільному, що президент Володимир Зеленський висунув кандидатуру народного депутата Дениса Монастирського на посаду очільника МВС. Водночас депутатка від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк зазначила, що крім Монастирського більше кандидатів на цю посаду немає.
Сам Денис Монастирський зазначив під час брифінгу, що профільний комітет з питань правоохоронної діяльності 14 липня розгляне заяву Авакова, а 15 липня відбудеться голосування про відставку, і, ймовірно, комітет розгляне його кандидатуру на засіданні 16 липня. Він також сказав, що з Аваковим він не спілкувався, лише з президентом та фракцією. За словами Монастирського, президент запропонував його "як людину, з якою він йшов в команді, як керівника проф комітету, та як людину, яка може очолити цей напрямок".
"Найскладніше рішення в житті — відповісти "так" на пропозицію президента очолити Міністерство внутрішніх справ. Я розумію, на яку жертву я йду, як людина, як особистість, як політик. Власне, я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду", — сказав він.
Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважав, що у Монастирського буде близько 300 голосів.
Що відомо про Дениса Монастирського
Денис Монастирський закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. У 2007 році був юристом у компанії "Hillmont Partners". У 2009 працював у "Global Ties KC". У 2015—2017 роках обіймав посаду юриста в компанії ТОВ "Лігал Консалтинг".
У 2019 році Монастирський був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” під номером 19 у списку. Він також голова Комітету з питань правоохоронної діяльності.
Він автор та співавтор 25 наукових публікацій, трьох навчальних посібників, а також близько 70 проєктів законів України, поданих до Верховної ради.
Читайте також: "Йому був час піти": Аваков подав у відставку. Що кажуть політики та експерти
Що відомо
- 13 липня 2021-го міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про відставку. 15 липня Рада відправила Авакова у відставку. Увечері 15 липня під будівлею МВС "святкували" відставку Авакова.
- Аваков найдовше перебував на посаді серед українських посадовців – сім років. Він є єдиним міністром, який працює у вже четвертому Кабміні.
- Повідомлення про відставку Авакова з'являлись і раніше, та 16 червня голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що у Верховній раді "поки немає постанов про звільнення Авакова".
- У травні президент Зеленський заявив, що якщо фігурантів справи вбивства Павла Шеремета "засудили незаконно", він "буде серйозно говорити" з Аваковим щодо його можливої відставки.
- Голова партії та перший заступник керівника фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко не виключив, що Аваков може стати мером Харкова. Сам Аваков це публічно не коментував.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Читайте також
Міністр Аваков – рекордсмен за тривалістю перебування на посаді