Німеччина зацікавлена в тому, щоб Україна залишалася транзитером – Меркель

Німеччина зацікавлена в тому, щоб Україна залишалася транзитером – Меркель

Німеччина зацікавлена в тому, щоб Україна залишалася транзитером – Меркель
AP

Німеччина виступатиме за збереження транзиту газу через українську територію навіть у разі, якщо газогін "Північний потік–2" увійде в експлуатацію.

Про це 12 липня заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час спільного брифінгу із президентом Володимиром Зеленським.

"Ми хочемо досягти того, щоб залишився транзит через Україну, і у майбутньому для нас Україна є і залишається транзитною країною для газу навіть у тому випадку, якщо буде завершене будівництво "Північного потоку–2", – сказала канцлерка.

За її словами, при цьому у Німеччині пам'ятають про позицію України щодо проєкту газогону.

"З українського боку тут є великі побоювання, ми всерйоз сприймаємо ці побоювання, і ми цю тему сьогодні і надалі будемо обговорювати", – зазначила Меркель.

Меркель додала, що також обговорюватиме питання "Північного потоку–2" під час свого візиту до Сполучених Штатів Америки.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 11 липня прибув з дводенним робочим візитом до Німеччини, де він планує зустрітися з лідерами країни. Візит Зеленського до Німеччини відбувається на запрошення Меркель, з якою український лідер мав телефонну розмову 22 червня. Приводом для дзвінка Меркель стала річниця нападу нацистської Німеччини на СРСР 22 червня 1941 року. Тоді Зеленський запросив канцлерку відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи, а також заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності.
  • 26 червня президент Володимир Зеленський взяв участь у панельній дискусії на тему "Роль Німеччини у світі", організованій Мюнхенською безпековою конференцією (MSC). Під час заходу він поставив низку питань кандидатам на посаду канцлера Німеччини, зокрема щодо "Північного потоку-2" та російської агресії проти України.
  • Раніше Ангела Меркель заявляла, що Росія є великим викликом для Європи. Однак, на її думку, потрібно продовжити діалог з Москвою у межах мінського формату для врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.
  • Представник німецького Християнсько-демократичного союзу (ХДС) з питань зовнішньої політики Родер Кізеветтер заявив, що російський газогін "Північний потік-2" є геополітичним проєктом, мета якого — "виключити Україну з газового транзиту".
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок