У Тбілісі помер оператор телеканалу TV Pirveli Олександр Лашкарава, якого жорстоко побили під час заворушень 5 липня, влаштованих противниками ЛГБТ-спільноти. Через смерть журналіста під парламентом Грузії влаштували протест.
Як повідомляє телеканал у Facebook, Лашкараву знайшла мертвим у власному будинку. Його тіло виявила мати. Наразі встановлюються обставини смерті журналіста.
"Він був цілком здоровий, звичайно помер внаслідок побиття", – кажуть родичі оператора.
Згодом біля парламенту Грузії в Тбілісі сотні людей зібралися на акцію протесту через загибель оператора, передає "Ехо Кавказу". Протест проходив під слоганом "Система вбиває! Виходь за життя!". В акції взяли участь журналісти, правозахисники, політики і пересічні громадяни, які прийшли до парламенту в "закривавленому" одязі.

Вони вважають, що влада відповідальна за події, в яких постраждали представники ЗМІ. Серед вимог протестувальників – відставка прем'єра Грузії Іраклія Гарібашвілі.
Що передувало
У столиці Грузії Тбілісі 5 липня місцеві радикали зірвали проведення першого в історії країни параду представників ЛГБТ-спільноти. Вони жбурляли каміння у журналістів, які прийшли висвітлювати подію. Зокрема, травми дістали співробітники місцевого офісу "Радіо Свобода". Також через поранення був шпиталізований оператор грузинського "Першого каналу". Загалом під час заворушень постраждали понад 50 співробітників ЗМІ, у тому числі оператор Лашкарава.
Невдовзі після цього організатори акції вирішили скасувати марш задля безпеки його учасників, звинувативши у його зриві грузинську владу, духовенство та проросійські сили. Посольство Великої Британії оприлюднило окрему заяву, в якій закликало грузинську владу запобігти подальшим проявам насильства та захистити законні права громадян. Також дії радикалів засудила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.
Що відомо
- Силовики застосували сльозогінний газ до учасників забороненого владою гей-прайду, який відбувся 26 червня у центрі Стамбула. Поліція затримала близько 20 осіб, включаючи фотожурналіста.
- 40% представників ЛГБТ-спільноти зазнали цькувань на території Європейського Союзу через сексуальну орієнтацію протягом року.
- Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.
Читайте також:
Постраждала під час Прайду. ЛГБТ-активістка Вероніка. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
"Камінг-аут — це вічний процес". Історії ЛГБТ-українців, які відкрилися перед суспільством
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!