У Грузії радикали зірвали ЛГБТ-парад

У Грузії радикали зірвали ЛГБТ-парад

У Грузії радикали зірвали ЛГБТ-парад
IPN

У столиці Грузії Тбілісі 5 липня місцеві радикали зірвали проведення першого в історії країни параду представників ЛГБТ-спільноти.

Як повідомляють грузинські ЗМІ, ще до початку маршу у центрі Тбілісі зібралися громадяни, які виявляли невдоволення ідеєю проведення маршу. Вони жбурляли каміння у журналістів, які прийшли висвітлювати подію. Зокрема, травми дістали співробітники місцевого Радіо Свобода. Також через поранення був шпиталізований оператор грузинського Першого каналу.

Згодом частина демонстрантів вирушила до офісу організаторів маршу Tbilisi Pride. Радикали вилізли на балкон та зірвали райдужні прапори.

Невдовзі після цього організатори акції вирішили скасувати марш задля безпеки його учасників, звинувативши у його зриві грузинську владу, духовенство та проросійські сили.

"Ми не можемо вийти на вулиці, заповнені агресивно налаштованими особами, яких підтримує влада, Патріархія і проросійські сили, не можемо поставити під загрозу життя людей", – йдеться у заяві Tbilisi Pride.

При цьому директор організації Георгій Табагірі розкритикував дії радикалів та заявив, що уряд, який допустив такі події, має піти у відставку.

Посольство США у Грузії оприлюднило спільну заяву від імені іноземного дипломатичного корпусу, у якій засуджується насильство на вулицях Тбілісі, повідомляє 1TV. Зокрема, серед підписантів заяви фігурують посольства Австрії, Болгарії, Естонії, Місії спостерігачів ЄС, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Ізраїлю, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Іспанії, Швеції, Сполученого Королівства, системи Організації Об'єднаних Націй в Грузії, посольства США і представництва ЄС в Грузії.

"Ми засуджуємо сьогоднішні насильницькі напади на активістів громадянського суспільства, представників громадськості та журналістів, а також неосуд такого насильства з боку державних лідерів і священнослужителів. Право на участь в мирних зібраннях гарантується Конституцією Грузії. Насильство просто неприпустимо і не має виправдання", – зазначається у тексті заяви.

Посольство Великої Британії оприлюднило окрему заяву, у якій закликало грузинську владу запобігти подальшим проявам насильства та захистити законні права громадян.

Також дії радикалів засудила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі.

"Насильство неприпустимо! Я засуджую сьогоднішні події та прояви насильства в будь-яких формах, переслідування людей через їхні переконання або гендерну ідентичність. Кожен має право здійснювати своє конституційне право і вільно висловлювати свою думку!", – наголосила вона.

Як повідомляє "Руставі 2" із посиланням на МВС Грузії, правоохоронці розпочали розслідування через напади на офіси правозахисних організацій, а також насильство щодо представників ЗМІ та перешкоджання їхній професійній діяльності.

"Міністерство внутрішніх справ в першу чергу засуджує розпалювання ненависті, включно із будь-якими формами насильства щодо представників ЗМІ. Ми закликаємо громадян, присутніх на вулицях столиці, підтримувати порядок, підкорятися законним вимогам поліції й висловлювати протест з будь-яких питань відповідно до закону", – йдеться у повідомленні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок