Надавати першу допомогу вчать у таборі "Юний рятувальник" в Ужгороді

Надавати першу допомогу вчать у таборі "Юний рятувальник" в Ужгороді

Надавати першу допомогу вчать у таборі "Юний рятувальник" в Ужгороді
. Суспільне Закарпаття

Безкоштовний табір для дітей-сиріт "Юний рятувальник" вперше організували в Ужгороді. Він працює вже 5-й день. Там зараз знаходяться 22 закарпатці з Ужгородщини, Мукачівщини, Перечинщини, Великоберезнянщини, Іршавщини та Рахівщини. За словами організаторки Тетяни Мачабелі, табір навчальний.

Діти перебувають в ньому цілодобово. Їхній ранок розпочинається з підйому о 7:30, далі за розкладом руханка, сніданок, практичні навчання, перерви на обід чи вечерю.

Надавати першу допомогу вчать у таборі "Юний рятувальник" в Ужгороді
Суспільне Закарпаття

Об 11-й у таборі проводять практичне навчання з евакуації. У ролі травмованого — 12-річний Богдан Палінкаш. Хлопчик каже: в таборі навчився:

"Робити масаж серця, перев’язувати шию, якщо зламана, ногу також і руку, що потрібно робити, коли ти отримав струс мозку або короткочасний удар".

Учасник табору Дмитро Ткач каже: щодня з 9:00 ранку в них розпочинаються чотиригодинні заняття: "10 хвилин перерви робиться між заняттями, потім йдемо на обід і після обіду є ще вільний час, а далі знову на заняття. Мені дуже тут подобається"

Учасники табору поділені на дві команди. У кожній їх восьмеро та один капітан. У команді "Медиків" капітаном обрали волонтера Дмитра Кіса.

"Тут спортивна підготовка, матеріали, на практиці показують. Наприклад, я буду йти вулицею комусь стане погано, якщо не знатиму, що робитиму – розгублюся, лишу людину, може померти. А так я врятую людині життя. Ми сьогодні вчилися як переносити постраждалу людину, транспортувати під час перелому ноги, шиї, спини", — розповів Дмитро.

Як треба надавати першу невідкладну допомогу – такі лекційні та практичні заняття для дітей проводить Любов Савицька. 5-й день присвячений темі евакуації. Любов Савицька розповіла: в останні дні табору організують змагання та іспит, щоб видати сертифікати і дипломи.

Надавати першу допомогу вчать у таборі "Юний рятувальник" в Ужгороді
Суспільне Закарпаття

"Обов’язковим буде вручення сертифікатів "Перша допомога при спортивній травмі", "Перша допомога під час ДТП" і ми так називаємо його базовий для підлітків — це основний тренінг із надання першої невідкладної допомоги. Але дипломи отримають тільки ті, які пройдуть і змагання, і складуть іспит. Це документ, який засвідчує те, що дитина пройшла і успішно склала двотижневий вишкіл "Юного рятувальника"", — пояснила Любов Савицька.

У таборі учасники віком від 12 до 17 років, — розповідає організаторка Тетяна Мачабелі. У них п’ятиразове харчування. За учасниками закріплені чергові, наставники та лікар.

"Це перший заїзд для цього табору дітей, які з прийомних сімей, з дитячих будинків сімейного типу. Попередньо ми проводили навчання для цих дітей, але не як табір, — пояснила організаторка. — Це були триденні заїзди з навчанням певних дисциплін. А наразі ми це зробили на 14 днів, більш інтенсивно і щоб дітки в кінці отримали сертифікати. Вважаю, що кожній дитині необхідно пройти такого плану навчання, саме практичного".

Табір триватиме ще 9 днів. За словами Тетяни Мачабелі, цього літа планують один заїзд і в серпні.

Читайте нас у Telegram та Viber

На початок