"Після 5 років протидії з боку МП": у селі на Закарпатті громада ПЦУ повернула собі храм

"Після 5 років протидії з боку МП": у селі на Закарпатті громада ПЦУ повернула собі храм

Ексклюзивно
Церква Вознесіння Господнього у селі Присліп
Церква Вознесіння Господнього у селі Присліп. Мукачівсько-Карпатська єпархія ПЦУ

У селі Присліп Хустського району громада Православної церкви України 25 квітня перейшла до храму, за який 5 років боролася з представниками УПЦ (МП).

Про це повідомили на сайті Мукачівсько-Карпатської єпархії ПЦУ.

Релігійна громада села Присліп перейшла до ПЦУ однією з перших у 2019 році.

"Настоятель протоієрей Василь Мадзюк та парафіяни релігійної громади Вознесіння Господнього після 5 років поневірянь та незаконної протидії з боку окремих представників Хустської єпархії УПЦ, увійшли до належного їм однойменного храму і провели інвентаризацію церковного майна", — йдеться в повідомленні.

Також у храмі та на церковному подвір’ї замінили всі замки.

Що кажуть представники церков

Єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією ПЦУ Віктор Бедь у коментарі Суспільному розповів, що у 2019 році громада переоформила документи на право власності земельною ділянкою та храму, на якій він знаходиться.

"З боку окремих представників УПЦ робилися протиправні дії, тобто вони захопили храм, утримували його, не пускали наших вірників. Крім того, в цьому селі існує ще додатково два православні храми, які належать саме московському патріархату, де служить цей священник. Тобто, вони мають, де молитися", — розповів Віктор Бедь.

За його словами, представники УПЦ протягом 5 років зверталися в різні суди, щоб повернути собі храм.

"Нещодавно поліція порушила кримінальну справу проти представників УПЦ (МП) за фактом захоплення і утримання храму. Відповідно, представники нашої парафії взяли в мене благословення як єпископа, і було прийнято рішення зайти в наш храм, який нам належить на повному праві на основі документів права власності", — додав Єпископ Мукачівський і Карпатський.

Вікарій Хустської єпархії УПЦ Симеон (Голубка) у коментарі Суспільному сказав, що знає про цей конфлікт і бачив копії документів про перехід громади до ПЦУ. Проте детальніших коментарів він не зміг надати.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок