У США хакери атакували 200 компаній за допомогою вірусу-здирника

У США хакери атакували 200 компаній за допомогою вірусу-здирника

У США хакери атакували 200 компаній за допомогою вірусу-здирника
Хакери. Unsplash/Mika Baumeister

У США хакери здійснили масштабну кібератаку на ІТ-компанію Kaseya із застосуванням вірусу-вимагача. У результаті атаки постраждали щонайменше 200 компаній, які прямо або опосередковано пов'язані з Kaseya.

Про це повідомила компанія Huntress Labs, яка займається кібербезпекою.

"200 американських підприємств постраждали від атак програм-вимагачів після втручання в роботу американської ІТ-компанії Kaseya в Маямі", — йдеться у заяві компанії.

Очікується, що кількість жертв атаки буде зростати. У самій Kaseya, яка займається віддаленим контролем за програмами своїх клієнтів-постачальників інтернет-послуг для бізнесу, підтвердили факт кібератаки на програмне забезпечення VSA. Інструмент VSA використовується зазвичай ІТ-спеціалістами для моніторингу та управління серверами, настільними комп'ютерами, мережевими пристроями та принтерами.

"Ми перебуваємо в процесі розслідування першопричини інциденту, але рекомендуємо негайно вимкнути сервер VSA до того, моменту, поки не отримаєте подальше повідомлення від нас", — звернулася Kaseya до своїх клієнтів.

Компанія поінформувала про інцидент правоохоронні та урядові відомства з кібербезпеки, включаючи ФБР та Агентство з питань кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA).

У Huntress Labs переконані, що за кібератакою стоять хакери з угруповання REvil, багато учасників якої російськомовні.

"Ґрунтуючись на шаблонах криміналістики, нотатках про програми-здирники та URL-адреси TOR, ми твердо впевнені, що за цими вторгненнями стоїть філія REvil / Sodinokibi RaaS", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 25 червня корпорація Microsoft повідомила, що російське хакерське угруповання Nobelium атакувало американські та британські держустанови, IT-компанії, неурядові організації та аналітичні центри.
  • 2 березня Microsoft повідомила про масштабну кібератаку, яку здійснила група хакерів Hafnium, пов'язана з урядом Китаю. В компанії заявили, що хакери використовують слабкі місця поштового сервісу Exchange.
  • Від хакерської атаки на сервери компанії Microsoft могли постраждати щонайменше 60 тисяч малих і середніх бізнесів по всьому світу. Білий дім планує створити координаційну кібергрупу для оцінки масштабу атаки.
  • Хакери з Корейської народно-демократичної республіки намагалися викрасти з систем компанії Pfizer інформацію про вакцину та технології лікування COVID-19.
  • У листопаді 2020 року в компанії Microsoft повідомили, що дев'ять найбільших фармакологічних компаній світу, причетних до виробництва вакцини проти COVID-19, стали ціллю хакерських груп з Росії та КНДР.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок