Хакерська атака на Microsoft: у США планують створити кібергрупу

Хакерська атака на Microsoft: у США планують створити кібергрупу

Хакерська атака на Microsoft: у США планують створити кібергрупу
pixabay

Від хакерської атаки на сервери компанії Microsoft могли постраждати щонайменше 60 тисяч малих і середніх бізнесів по всьому світу. Білий дім планує створити координаційну кібергрупу для оцінки масштабу атаки.

За оцінками видання Bloomberg, ситуація перетворюється в "глобальну кризу кібербезпеки", оскільки хакери з метою крадіжки секретних даних намагаються зламати якомога більше компаній, перш ніж ті встигнуть захистити свої комп'ютерні системи. Зазначається, що найбільше від кібератак постраждав малий і середній бізнес. Зокрема, під прицілом хакерів опинилися банки, постачальники електроенергії, будинки для людей похилого віку, готелі, університети, американські відомства, організації, аналітичні центри та інші об'єкти.

Представник влади США повідомив, що на всіх рівнях американського уряду вживаються заходи, щоб усунути наслідки дій хакерів.

"Загроза зберігається і розвивається, і ми закликаємо операторів інтернет-мереж ставитися до неї з усією серйозністю", — сказав неназваний представник Білого дому.

Водночас The Washington Post повідомляє, що Білий дім вивчає можливість створення координаційної кібергрупи для оцінки масштабу і небезпеки атаки на сервери Microsoft. За даними видання, наступного тижня відбудеться зустріч представників кількох федеральних відомств з цього питання.

Що відомо

  • 2 березня компанія Microsoft повідомила про масштабну кібератаку, яку здійснила група хакерів Hafnium, пов'язана з урядом Китаю. В компанії заявили, що хакери використовують слабкі місця поштового сервісу Exchange.
  • Хакери з Корейської народно-демократичної республіки намагалися викрасти з систем компанії Pfizer інформацію про вакцину та технології лікування COVID-19.
  • У листопаді 2020 року в компанії Microsoft повідомили, що дев'ять найбільших фармакологічних компаній світу, причетних до виробництва вакцини проти COVID-19, стали ціллю хакерських груп з Росії та КНДР.
На початок