Селяни з Хмельниччини погрожують підірвати змонтовану вежу мобільного зв’язку

Селяни з Хмельниччини погрожують підірвати змонтовану вежу мобільного зв’язку

Селяни з Хмельниччини погрожують підірвати змонтовану вежу мобільного зв’язку Фото: Суспільне.

Пів сотні жителів села Петрашівка колишнього Віньковецького району зібралися біля сільмагу з вимогою прибрати змонтовану вежу стільникового зв’язку. Її змонтували на приватній будівлі сільського магазину, селяни ж проти такого «сусідства» поруч зі своїми оселями.

Про це Суспільному розповідає депутат Віньковецької селищної ради Ян Стецюк.

За його словами, жодних правовстановлюючих документів на момент встановлення конструкції не було.

Або винесуть вежу за село, або буде самосуд

«Ми вирішили зробити самосуд - підірвати один кут магазину і все. І ми це зробимо, якщо ту антену не прибернуть звідси», - каже житель села Петрашівка Людвіг Стецюк.

Селяни вимагають винести вежу мобільного зв'язку за село. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Селяни вимагають винести вежу мобільного зв'язку за село. Фото: Суспільне. Поділля.

Вежу селяни вимагають винести за межі села, розповідає місцевий житель Михайло Мазуренок.

«Ми не проти мобільного зв’язку, ми не проти хорошого Інтернету... Ми всі «за», ми всі цивілізовані люди, у нас є діти, в нас є внуки, ми всі «за» цивілізацію. Але, будь ласка, у нас одне таке прохання, щоб цю вишку взяли і винесли за межі населеного пункту. Селищна рада погодилася дати земельну ділянку, навіть казали, що хлопці підуть, допоможуть встановити цю вежу, якщо треба.У нас вимога одна – винести цю станцю за межі нашого села», - говорить чоловік.

Документів на вежу громада не бачила

За словами депутата Віньковецької селищної ради Яна Стецюка, правовстановлюючих документів на конструкцію громаді не показали.

«На момент встановлення вишки, ніяких документів правовстановлюючих не було абсолютно. По нинішній день ніяких документів нам не пред’явлено, ми їх в очі не бачили. Ми на чолі з депутатським корпусом, на чолі з головою селищної ради звернулися до прокуратури, Держпродспоживслужби, пожежної служби щодо встановлення цієї вишки», - розповідає депутат.

Комунальні приміщення не підійшли

Комунальні приміщення бібліотеки, клубу і амбулаторії представникам оператора мобільного зв’язку для монтування вежі не підійшли, говорить староста села Петрашівка Владислава Мудрик.

«Вони підходили, запитували, де можна в селі змонтувати цю станцію, а потім подзвонили і сказали, що приміщення наші комунальні їм не підходять, бо там криша хитка, там ламаний верх. Запитали мене, що то за приміщення біля сільської ради. Я сказала, що то приватне приміщення. Коли почали сюди в магазин завозити обладнання, я питаю підприємця, що це таке. Він відповів, що підписує договір оренди та дає дах свого магазину в оренду для встановлення цієї станції мобільного зв’язку», - пояснює староста села.

Базову станцію мобільного зв'язку встановили на даху приватного приміщення сільського магазину. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Базову станцію мобільного зв'язку встановили на даху приватного приміщення сільського магазину. Фото: Суспільне. Поділля.

За словами Владислави Мудрик, жителі села про монтування вежі повідомлені не були.

«Особисто мною мешканці не були повідомленні про встановлення цієї вежі, тому шо тут дві приватні структури собі домовилися. Якби це комунальна власність селищної ради була, то без питань, ми знаємо, що є така процедура - надання дозволу і громадське обговорення, а так я не повинна була повідомляти», - каже посадовиця.

Приватна підприємиця Галина Поручілова, яка надала дах свого магазину в оренду компанії, що встановила базову станцію, пояснює: «Їм на комунальних приміщеннях не підійшло покриття, бо треба було панельне. Вони запитали мене, чи можна поставити вежу на моєму магазині, я погодилася. Документи всі на встановлення цієї вежі знаходяться в адміністрації».

Документи на вежу були, але їх повернули власнику

Селищна рада отримала лише документ на встановлення вежі на магазині, розповідає головний спеціаліст відділу кадрової та юридичної роботи Віньковецької селищної ради Вікторія Яремишина.

«До нас було подано проект на встановлення цієї вишки на магазині. Дані документи представник компанії передав нам на перевірку. Ці документи були переглянуті, досліджені. Всі норми там були дотримані.Документи ми повернули власнику», - каже чиновниця.

Такі вежі можна встановлювати лише за наявності дозвільних документів, кажуть у Держпродспоживслужбі. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Такі вежі можна встановлювати лише за наявності дозвільних документів, кажуть у Держпродспоживслужбі. Фото: Суспільне. Поділля.

Встановлення і введення в дію стільникової вежі можливе лише за наявності розробленого проекту і при не перевищені гранично допустимих норм електромагнітного випромінювання, розповідає головний спеціаліст Держпродспоживслужби області Наталія Баланюк.

«У 2020 році наказом Міністерства охорони здоров’я нормативне значення електромагнітного випромінювання становить 100 мікроват на сантиметр квадратний. Для того, щоб встановити, чи правильно цей об’єкт встановлено, потрібно знати, який це суб’єкт господарювання, які в них документи є, чи брали вони дозвіл на встановлення цієї базової станції», - додає спеціалістка держсанепідемнагляду Наталія Баланюк.

Аби прокоментувати ситуацію з встановленням вежі, Суспільне зв’язалося з представником компанії мобільного зв’язку, що займалося її монтажем. Там порадили звернутися з офіційним запитом до головного офісу. Наразі запит відправлений і ми очікуємо відповіді.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди