Чотири сільські бібліотеки Хмельниччини стануть офіційними хабами цифрової освіти

Чотири сільські бібліотеки Хмельниччини стануть офіційними хабами цифрової освіти

Чотири сільські бібліотеки Хмельниччини стануть офіційними хабами цифрової освіти
оригінал

Чотири бібліотеки Хмельницької тергромади стануть офіційними хабами цифрової освіти. Нещодавно вони для цього отримали комп'ютери за національною програмою «Дія. Цифрова освіта».

Про це Суспільному розповіла заступниця директорки Центральної бібліотечної системи територіальної громади Світлана Сінькова.

За її словами, у сільських книгозбірнях навчатимуть людей комп'ютерної грамотності та показуватимуть усі переваги икористання нтернету для вирішення побутових та соціальних проблем, таких як оплата комунальних послуг, запис до лікаря, пошук потрбної інформації.

Постійний читач, вісімдесятирічний Микола Гонтар, під керівництвом бібліотекарки Пироговецької книгозбірні Мар’яни Станіславської навчається користуватись комп’ютером та Інтернетом. Чоловік каже: уроки комп’ютерної грамотності відвідуватиме, оскільки йому цікаво дізнатися, що й до чого.

Чотирнадцятирічна Єлизавета Ліськова у місцевій бібліотеці прочитала багато книжок. Розповідає: перевагу надає саме друкованому, а не електронному виданню. "На мою думку, література набагато цікавіша за інтернет. Навіть якщо в інтернеті читати книжки, це не так цікаво", - каже дівчина. Зізнається: вдома навчає свого дідуся комп’ютерній грамотності.

Комп’ютери для користувачів бібліотека отримала півтора тижні тому, розповідає бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18 Мар’яна Станіславська. За її словами, у книгозбірні обслуговують 700 жителів села. Раніше бібліотекарка користувалась своїм комп’ютером. Зараз тут працює два нових, які отримали за програмою "Дія. Цифрова освіта". Каже, по допомогу часто звертаються держслужбовці, сільський лікар.

"Люди пенсійного віку з острахом ставляться, вони бояться, скажем так, цих агрегатів, але я їм пояснюю», - розповідає бібліотекарка.

Зараз у Хмельницькому 15 офіційних хабів цифрової освіти на базі міських бібліотек. Ще 14 книгозбірень додалось у селах тергромади, розповідає заступниця директорки Центральної бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади Світлана Сінькова.

"Мешканці сіл можуть приходити в ці бібліотеки і переглядати навчальні серіали, які є на освітній платформі "Дія. Цифрова освіта" і навчатися використовувати онлайнові сервіси, і навчатися цифровій грамотності безкоштовно», - каже Світлана Сінькова.

Загалом, за програмою «Дія. Цифрова освіта» Хмельниччина у травні цього року отримала 300 комп’ютерів для сільських бібліотек.

Що відомо

  • 300 комп’ютерів передали сільським бібліотекам Хмельниччини. За допомогою цієї техніки планують комп’ютеризувати 150 книгозбірень на селі. Комп’ютерна техніка надійшла в рамках проєкту цифровізації бібліотек, який реалізовується Міністерством цифрової трансформації України. Першими комп'ютери отримали сільські бібліотеки Хмельницької міської громади.
На початок