Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворювання

Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворювання

Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворювання Суспільне Херсон

Більше 31 тисячі жителів Херсонщини перебувають на обліку в онкологічному диспансері. Це більше 3 відсотків населення області. На які види раку хворіють найчастіше, як їх діагностують та лікують - дізнавалось Суспільне.

Херсонський обласний онкологічний диспансер. Щороку тут діагностують та лікують понад 4.5 тисячі нових випадків онкології, говорить головна лікарка Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.

"На жаль, наша область протягом останніх років займає лідируючі позиції в Україні. Минулого року за рівнем захворюваності Херсонщина посіла 2-е місце . Щороку понад 4,5 тисячі нових випадків діагностують і 2 тисячі людей помирають. 53 3 31 Серед чоловіків на 1-му місці - рак легень , колоректальний ШКТ і передміхурової залози, у жінок - рак молочної залози , кишківника і жіночих статевих органів", - каже Ірина Сокур.

Ольга в онкологічному диспансері тиждень. Пухлину жінка знайшла сама і звернулась за допомогою до лікарів.

"Я побачила у себе на молочній залозі втягнутість шкіри, звернулась до лікаря. Мене обстежили в поліклініці онкодиспансеру. Це - злоякісне новоутворення, але добре, що його знайшли на ранніх стадіях", - говорить жінка.

Жінку прооперували, зараз вона чекає на результати аналізів та призначення лікування. За останні 2 десятиліття кількість випадків раку молочної залози в Україні зросла на 30%, розповідає завідувач мамологічного відділення Олександр Гловацький. Чоловік каже, з кожним роком від 2-3 відсотків ріст раку молочної залози. Говорить, в області на обліку в області 4 900 жінок, виживаність – 66 відсотків, 3 800 жінок пережили 5 років.

Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворюванняСуспільне Херсон

Олександр Гловацький говорить, самодіагностика важлива для жіночого здоров’я, тому на базі лікарні запустили новий проєкт - "Школа пацієнта". Сьогодні лікар навчає студенток ХДУ самостійно обстежувати молочні залози.

"Запорука успіху лікування раку молочної залози – це рання діагностика. Перше це – самообстеження. Кожен місяць, якщо жінка буде пальпувати свої молочні залози, вона буде їх знати і якщо щось знайде, буде насторога і вона має звернутись до сімейного лікаря", - говорить Олександр Гловацький.

Анастасія Кисельова - студентка. Каже, ці навички неймовірно корисні для будь-якої жінки, вони можуть зберегти здоров’я, життя і красу жінки.

Це - кабінет мамографії. Лікарка Олена Марценіус показує, який вигляд має пухлина. Говорить, саме так виглядає рак молочної залози у жінки і структура молочної залози допомагає легко побачити новоутворення, коли воно біля грудної стінки, там його може знайти тільки професіонал і мамографія.

Щодня обстеження тут проходять у середньому 20 жінок, у двох-трьох діагностують злоякісні новоутворення. За рік ця цифра доходить до 450, - розповіла Ірина Сокур. Показуєкабінет мамографії - цей метод дозволяє виявляти пухлину розміром від 3 мм. Говорить, чим менше пухлина, тим раніша стадія, тим ефективніше буде лікування.

У Херсонському онкодиспасері рак лікують комплексно. Головна лікарка показує Південний центр радіаційної терапії, який відкрили минулого року.

"Ми з вами у південному центрі радіаційної терапії. Його створили 2020 року. За рахунок коштів державного, обласного, місцевого бюджетів, об’єднаних територіальних громад і благодійних внесків було закуплено лінійний прискорювач і комп’ютерний томограф на 67 млн грн", - розповіла Ірина Сокур.

Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворюванняСуспільне Херсон

У кабінеті комп’ютерної томографії апарат призначений для підготовки пацієнтів до променевої терапії, каже Олена Марценіус.

"Ви бачите за мною конструкцію, яку ми робимо під кожного пацієнта, індивідуально. Це нам допомагає збирати конструкцію для того, щоб пацієнт фіксувався в тій позиції, в якій ми його скануємо тут. Раніше наше обладнання дозволяло лікувати простими методами. Коли ми відкрили південний центр, ми почали робити щось більш досконале, але ми швидко зрозуміли, що лінійний прискорювач допомагає робити європейський стандарт і вже за пів року перейшли на найдосконаліші технології, які дозволяють повторити найдрібніші контури пухлини, щоб знизити променеве навантаження на організм", - говорить лікарка.

Головна лікарка Херсонського онкологічного диспансеру Ірина Сокур каже, пацієнти набагато легше переносять променеву терапію на лінійному прискорювачі. Більшість лікується амбулаторно. І сподівається, що вдасться закупити другий прискорювач, бо на сьогодні дуже багато пацієнтів з Одеської, Миколаївської, Запорізької областей.

Онкологія на Херсонщині: щороку в області діагностують понад 4,5 тисячі нових випадків захворюванняСуспільне Херсон

Галерею життя тут створили 5 років тому для реабілітації пацієнтів. Арт-терапія, говорить Ірина Сокур, свою місію виконала.

"Наша галерея життя була започаткована 2016 р, коли були перебої з постачанням онкопрепаратів, у нас не було можливості допомагати пацієнтам. Ми придумали проєкт, який допомагав лікувати душу пацієнтів. Ми відкриваємо виставки херсонських художників, нові імена", - говорить Ірина Сокур.

Читайте також

  • Онкологія на Херсонщині: жителі Преображенки вважають, причина їх хвороб - викиди заводу.
  • Онкологія на Херсонщині: як COVID-19 змінив статистику захворювань.
  • Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнання.
  • Онкологія на Херсонщині: історія лікаря, який поборов рак.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди