Онкологія на Херсонщині: як COVID-19 змінив статистику захворювань

Онкологія на Херсонщині: як COVID-19 змінив статистику захворювань

Онкологія на Херсонщині: як COVID-19 змінив статистику захворювань

Ковід-19 негативно вплинув на статистику онкологічних захворювань, розказує головна лікарка Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур. Через карантин люди затягували з діагностикою та лікуванням.

"Минулого року, у рік коронавірусу, на жаль, зросла занедбаність злоякісних новоутворень і кожен третій пацієнт виявляється у занедбаному стані, тому що пацієнти боялися прийти на обстеження, боялися прийти на лікування і через це така статистика", - каже лікарка Ірина.

онко корона

Люди з онкологічними захворюваннями більш схильні до різних інфекцій через ослаблений імунітет, говорить завідувачка відділення денного стаціонару поліклініки Тетяна Алексєєва. Тут проводять курси хімієтерапія пацієнтам, які проживають у Херсоні та найближчих районах області.

"У нашому відділенні проводяться курси хімієтерапії, такі як не ад'ювантна, ад'ювантна, паліативна хімієтерапія, гормонотерапія, імунотерапія для хворих з різноманітною локалізацією злоякісних пухлин. У зв’язку з Ковідом у нашому відділенні з’явилися обмеження: хворі мають приходити на курси хімієтерапії з результатом тесту на Ковід: або ПЛР-тест, або антитіла. При негативних результатах хворі допускаються до проведення спец лікування", - розповідає завідувачка відділення.

онко корона

Від початку карантину в онкологічному диспансері значно посилили заходи безпеки, каже медичний Херсонського обласного онкологічного диспансеру Михайло Ланкін.

"Відвідування пацієнтів заборонено, у нас встановлені електронні замки. І тому, якщо приходить відвідувач, або пацієнт сам спускається, або молодший медперсонал спускається і несе передачі. Медичний персонал у нас обов’язково проходить температурний скринінг кожного ранку, у кожному відділенні є журнал, де це відмічають. І кожні два тижні ми здаємо ІФА-тести", - розповів медичний директор.

Пацієнтів госпіталізують тільки за наявності ПЛР-теста, розказує Михайло Ланкін. У березні цього року в диспансері запрацювала власна лабораторія. Завдяки цьому результат тесту пацієнт може отримати протягом кількох годин.

онко корона

Щодня у лабораторії проводять понад 50 тестів на виявлення коронавірусу, розказує бактеріологиня клінічної лабораторії Херсонського обласного онкологічного диспансеру Тетяна Степанченко. Для пацієнтів диспансеру аналіз безплатний.

"Одна лабораторія виконує діагностику ПЛР на Ковід-19. В іншому кабінеті проводиться ампліфікація на ПЦР Ковід-19. На першому поверсі в гемологічному відділі у нас проводиться імунологічна діагностика Ковід-19 на виділення антитіл", - говорить бактеріологиня.

онко-корона

Ольга після операції. Карантинних обмежень, говорить, у відділенні дотримуються.

"Нікого не пускають, по-друге, обробка постійна і палат, і інших приміщень. Нам не бажано виходити, а якщо виходимо, то обов’язково у масках та бахілах, тобто дотримуємося усіх санітарних норм", - каже пацієнтка Ольга.

Читайте також:

  • Онкологія на Херсонщині: жителі Преображенки вважають, причина їх хвороб - викиди заводу

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди