Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнання

Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнання

Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнання Суспільне Херсон

15 ліжок з 20 зайняті у гематологічному відділенні Херсонської обласної дитячої лікарні. Найменшому пацієнту зараз майже два роки, найстаршому 16, - розказала завідувачка відділення Римма Александрова.

Оринці 4 з половиною роки. У дівчинки гліома стовбуру головного мозку. Півтора року дитина отримує хімієтерапію. Все почалось із появи косоокості. Коли почали шукати її причину, виявили онкозахворювання, - розказує мати Ольга.

"У нас така ситуація, що вона дуже в складному місці – стовбурі головного мозку, не можливо навіть біопсію взяти, ні прооперувати. Перший рік кожні два-три місяці ми їздили до Києва, її спостерігали, бо вона не росла. І майже через рік вона різко виросла на 4 міліметри. І була загроза, що буде набряк мозку і одразу нам призначили хімієтерапію", - розповіла Ольга Кольцова.

Хімієтерапію отримують за держані гроші, як і інші пацієнти. Ольга говорить, виплати на інвалідність дівчинки – 2000 грн щомісяця. У грудні минулого року необхідних ліків не було в Україні.

"Коли з’явився у продажу цей препарат, ми, звісно, за власні гроші купили його на весь курс. У мене вдома у холодильнику йогурти, фрукти, овочі та хімієтерапія. Препарати - це одне. А скільки кожній родині коштує тримати дитину, щоб в неї були сили: це вітаміни, це харчування, це засоби відновлення", – ділиться Ольга.

Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнанняСуспільне Херсон

Оринка Кольцова

За останні пів року було 12 звернень з онкозахворюваннями, - розказала завідувачка. Серед них Сашко Шендрик з Каланчака. Йому 13. До відділення потрапив наприкінці минулого року, - розказав хлопчик.

"Болів живіт. Усі думали, що це хвороба схожа на апендицит, це зайва така частинка у кишківнику, а коли зробили операцію, то виявили, що це пухлина. Хімія триває у нас один тиждень під крапельницею, потім удома можу бути 2-3 тижні.", - каже Олександр Шендрик.

"Попереду обстеження у місті Києві на ПКТ, ми думаємо, що все буде добре, тільки гарні результати. Надалі - контроль", - розповіла мама Олександра Ольга Шендрик.

Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнанняСуспільне Херсон

50 відсотків випадків – це новоутворення лімфовузлів, солідні пухлини та пухлини головного мозку. Друга половина – гострі лейкози, - говорить Римма Александрова. Синові Тетяни Єрошенко 3 роки. 7 місяців хлопчика лікують від гострого лімфобластного лейкозу.

"Почав температурити. Відправили до лікарні, взяли аналіз крові і поставили діагноз. Наразі ми у ремісії. Стан стабільний. Закінчуємо третій протокол лікування", - розказує Тетяна.

"При захворюваннях крові потрібно робити обов’язково загальний аналіз крові. Ознаки злоякісного захворювання крові – це блідість, анемія, зниження рівня тромбоцитів, клітини, які відповідають за гортання крові, це може бути синявість. Якщо пухлина нирки, коли збільшується живіт, зміни при сечовипусканні, болі чи дискомфорт у дитинки. Діти з пухлинами головного мозку – це частіше блювання, порушення ходи, хиткість, може бути сонливість, млявість", - розповіла завідувачка відділення Римма Александрова.

Розчини, системи, які самостійно контролюють процес капання препаратів, - цим держава не забезпечує та у цьому постійна потреба,- говорить лікарка.

"Нам потрібен апарат, який вимірює метотрексат. Це така апаратура, яка зможе нам дати шанс проводити блоки хімієтерапії, які ми раніше відправляли на Київ. Він коштує два з половиною мільйони гривень", - каже Римма Александрова.

Онкологія на Херсонщині: майже заповнене дитяче відділення та нестача необхідного обладнанняСуспільне Херсон

Через три тижні Оринка має пройти МРТ і їхати на обстеження до Києва. Дівчинка мріє про песика, на ім'я Бублик білого кольору, якого зможе завести, коли одужає. Ольга Кольцова тримає у руках книгу, яку колись з волонтерами подарувала відділенню. Останній запис - побажання підтримки зроблений її рукою.

"МРТ через три тижні, а в мене така паніка внутрішня, що я побачу на тому МРТ, чи буде все добре? Ти намагаєшся жити, треба бути позитивним, але страх не вимкнеш. Як кожна мати тут, якби вона не посміхалась, якби не казала, що все добре, вона завжди зі страхом у серці", - каже Ольга Кольцова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди