"Ніколи не пізно навчатися". У Кропивницькій колонії засуджені складали ЗНО з хімії

"Ніколи не пізно навчатися". У Кропивницькій колонії засуджені складали ЗНО з хімії

"Ніколи не пізно навчатися". У Кропивницькій колонії засуджені складали ЗНО з хімії
http://wikimapia.org/

У Кропивницькій виправній колонії №6 засуджені складали тест з хімії. Про це Суспільному розповіла уповноважена Українського центру оцінювання якості Ліна Бутенко.

В колонії утримуються майже 400 чоловік, розповів виконувач обов’язків заступника начальника із соціальної та психологічної роботи Артем Лазаренко. Зареєструвалися для складання тестування четверо засуджених. Пункт тестування облаштували на базі школи, яка працює на території колонії.

Олександру Калюжному – 31 рік, в цьому році закінчив школу у колонії. Покарання відбуває п’ятий рік. “Я засуджений за статтею "Побої", але потім людина померла в лікарні. Мені 3,5 роки залишилось. Дев’ять років строку. А чому складаю ЗНО? Зараз знаходжусь у колонії, але ж я вийду, я хочу жити, десь вчитися, десь працювати. ЗНО мені потрібне в майбутньому”.

Тестування з хімії складає 39-річний Олексій Макієнко. У колонії перебуває шість років.

“Знаходжусь у колонії за вбивство з необережності. Обрав хімію, математику, бо ніколи не пізно навчатися. І взагалі, ці предмети дуже цікаві. Готувався, читав, згадував, тут пояснювали. Що цікаво, запитував. В подальшому планую вступити кудись, вивчитися. Ніколи не пізно стати на правильний шлях”.

В області в 2021 році облаштували два пункти тестування у колоніях, каже Ліна Бутенко. “Це Кропивницька виправна колонія №6 і Петрівська виправна колонія №49. Учасники заходять із сертифікатами, який посвідчує їх особу, тому що їх ідентифікацію зробили працівники колонії. Сьогодні 100% явка”.

Технологічна перерва на пункті була без застосування металодетектора, розповів Артем Лазаренко. ”Вони не проходять перевірку, тому що мобільні телефони заборонені в установі, тому їх неможливо використати”.

Читайте також

Вибір редакції

На початок