200 балів за ЗНО. Що радять учасники, які здали тест на найвищий бал

200 балів за ЗНО. Що радять учасники, які здали тест на найвищий бал

200 балів за ЗНО. Що радять учасники, які здали тест на найвищий бал Суспільне: Кропивницький

Вони склали зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів – випускник Гайворонського ліцею №2 Владислав Швець отримав найвищий бал з англійської мови, Знам’янської школи №1 Михайло Шевченко – з математики. В чомусь їх методи підготовки до тестування збігались, у чомусь – різнились.

Владислав Швець (Гайворон), англійська мова

Що відомо: У Кіровоградській області 200 балів з англійської мови отримали чотири учасника тестування

Напередодні нервував, в день тесту був готовий, допомогла пробіжка, біг допомагає мені зняти стрес. Взагалі страх був перед першим тестом, далі все пішло легше. Мені здалось, що завдання минулих років набагато складніші, ніж у цьому році. Ключове завдання тестування – це лист. Без гарного його написання не можна розраховувати на високий бал.

Школа, репетитор чи самоосвіта?

В мене не було репетитора. Школа заклала фундамент. Але підготовці я приділяв дуже багато часу сам. Я посилив підготовку з 10-го класу, користувався усіма можливими інтернет-джерелами, які допомагають підготуватись до ЗНО. І ще: я люблю англійську з дитинства, люблю слухати англомовну музику – улюблена група Queen, у них складні тексти. Цікавить англійська та американська культури.

Сподівався отримати 200 балів?

Після тесту я приїхав додому, перевірив завдання і зрозумів, що у мене все правильно. Залишалось дочекатись результату за лист. Я думав, що бал буде високим, але не думав, що 200. Особливо не зрадів, подумав, що треба чекати результатів інших тестів. Сподіваюсь, такий результат дозволить мені вступити на факультет міжнародних відносин або щось пов’язане з філологією. Напевне, це буде Київ або Одеса.

Чого не треба робити

Якщо хочете 200 балів, готуйтесь саме до тесту, просто вчити мову не достатньо, готуйтесь до тих завдань, які будуть на тестуванні. Я робив тести минулих років і постійно були помилки. Це перший тест, який я написав на 200 балів. Ще треба раціонально розподілити свій час. Зрозуміти, тобі потрібен тест з англійської чи ні. Визначити потрібні предмети і готуватись.

Михайло Шевченко (Знам’янка), математика

Що відомо: У Кіровоградській області 200 балів з математики отримали три учасника тестування

Мені здається, що завдання на ЗНО були не складними. Були деякі труднощі з параметром, бо ці завдання не входять до стандартного тесту, а є у профільній частині, але розібрався. На результат впливають останні п’ять завдань, вони є з відкритою відповіддю (немає варіантів розв’язку – ред.), їх перевіряє вчитель. Всі завдання зробив за півтори години. Останній час я витратив на перевірку і переписування. Я дуже боявся допустити помилку на цьому етапі.

Треба розраховувати свій час на тест: продумати, за кільки треба виконати, за скільки перевірити, за скільки переписати і перевірити вже переписане. Моя рекомендація – сходити на пробне ЗНО. На пробному ЗНО я не встиг переписати завдання і зрозумів, що на це потрібно було виділити значно більше часу.

Школа, репетитор чи самоосвіта?

Школа, але з 1 по 11 клас я працював. Останнім часом у нас кожен урок була нова тема, ми не встигали напрацювати завдання, не вистачало часу на те, щоб навчитися їх розв’язувати. Можливо, у когось з учнів виникали якісь питання, але на них часу не було. Я допрацьовував удома. Що собі говорив, щоб мотивувати себе це робити? Говорив собі, що у мене мало часу залишилось, треба це зробити зараз, щоб поспати. Чесно, треба мати силу волі. Треба сісти і працювати.

Сподівався отримати 200 балів?

Я хотів 200 балів. Коли вийшов з пункту ЗНО, понапридумував собі, що я зробив купу помилок, ну не купу, а дві-три, тому розраховував на менший бал. Хочу займатись інформаційними технологіями, для вступу на цю спеціальність математика має найбільший вплив. Мої 200 балів дадуть мені 100 конкурсних балів для вступу. Сподіваюсь, це мені дасть можливість вступити туди, куди я хочу.

Чого не треба робити

Не треба розв’язувати важкі завдання. Краще відпрацьовувати ті, які ти реально можеш зробити. Тим більше, якщо у вас проблеми з легкими завданнями.

Високих результатів з точних наук менше, ніж з гуманітарних. Чому? Справа в специфіці науки, в програмі, чи в складних завданнях ЗНО?

Вчителька математики Знам’янської школи №1 Ірина Швайка

Матеріал в математиці пов'язаний між собою. Пропустивши одну тему, неможливо виконати інші завдання. Це не так, як в літературі: один твір прочитав, другий не прочитав. Щоб здати ЗНО з математики, треба знати матеріал всієї шкільної програми. Єдине, що не передбачене шкільною програмою – параметри. Це останнє завдання, воно вимагає поглибленого вивчення математики.

У нас сама звичайна школа, немає поглибленого вивчення цього предмету. Для таких дітей, як Михайло додавали години. Втім, заслуга його в такому високому результаті – 80 відсотків. Але, навіть для вивчення шкільної програми, яка дозволяє здати математику на стандартному рівні, годин мало. Раніше, років 6-7 тому математики було шість годин на тиждень. Зараз у 7, у 8 класах - чотири години і хочуть, щоб дитина мала знання. Я вважаю, хоча б до 9 класу математика має бути щодня, тобто 5 годин на тиждень. Два уроки алгебри, два уроки геометрії – цього вистачає, щоб викласти тему. Немає уроків, щоб її засвоїти і навчити використовувати почуте. Діти приходять на наступний урок, не пам’ятають нічого з попередньої теми, а у нас уже наступна.

Сказати, що в програмі є щось неможливе, не можна. Це такий предмет, що ще я навчалась у школі і були всі ці теми. Тому, я б не сказала, що завдання ЗНО потребують якихось змін.

Що відомо

У Кіровоградській області 9 учасників ЗНО отримали найвищий бал, розповіла директорка департаменту освіти обласної адміністрації Ельза Лещенко.

З англійської мови:

  • випускники Наукового ліцею Ярослав Вєремєєнко і Маргарита Голуб з Кропивницького,
  • випускниця Ліцею інформаційних технологій Тетяна Копецька з Олександрії,
  • випускник ліцею №2 Владислав Швець з Гайворона та
  • випускник минулих років.

З математики:

  • випускник НВО №16 Кирило Здоровенко з Кропивницького,
  • випускник школи №1 Михайло Шевченко зі Знам’янки та
  • випускник ліцею імені Юрія Кондратюка Костянтин Данілов з Малої Виски.

З біології:

  • випускниця НВК "Кіровоградський колегіум" Анастасія Остапчук.

Ельза Лещенко говорить, що кількість 200-бальників в області вдвічі збільшилася

порівняно з минулим навчальним роком.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди