Виліт чемпіонів світу та 14 голів у двох матчах. Що відбулося в третій день плей-оф Євро-2020 AP Images

Уже відомі три чвертьфінальні пари.

День камбеків та закручених сюжетів - так можна описати передостанній ігровий день 1/8 фіналу Євро-2020. Сценарії обох поєдинків були напрочуд схожими (у перші 90 хвилин), але їх результати - кардинально протилежні.

Більше голів за один день чемпіонату Європи забивали лише одного разу, але за два грі майже вдалося дістатися до рекордного показника. І зрештою закінчилося усе вильотом головного фаворита змагань. Суспільне Спорт розповідає про ключові події ігрового дня на Євро-2020.

Результати ігрового дня плей-оф (понеділок, 28 червня)

Другий найрезультативніший день в історії Євро

18 голів - саме таким є рекорд результативності одного конкретного дня в історії чемпіонатів Європи. Встановлений цей рекорд менше тижня тому: 23 червня 2021 року (останні тури в групі E та F).

Тоді для 18 голів довелося провести чотири матчі, а зараз - два матчі та 14 голів. Такої гольової феєрії - особливо в плей-оф раундах - на Євро ще не було. Основний час обох матчів закінчився 3:3 (це найбільші нічиї в історії чемпіонатів Європи).

Але далі більше: матч Іспанія - Хорватія став другим найрезультативнішим в історії Євро (вісім голів). А Франція та Швейцарія зіграли першу серію пенальті на Євро-2020.

Камбеки андердогів з різною кінцівкою

Станом на 80-у хвилину в обох матчах рахунок був 3:1 - Іспанія вигравала у Хорватії, Франція у Швейцарії. Побачити відіграш обох голів у такій ситуації вдається вкрай рідко, але це сталося в двох поспіль матчах!

Спершу хорвати, а тоді швейцарці, змогли забити по два голи в останні 10 хвилин та повністю перевернули хід матчу. Обидві команди забивали схожим чином: подачі, верхова боротьба і голи. Хорватія та Швейцарія пішли у ва-банк, затиснули суперників у штрафному та вирвняли ситуацію.

Ці камбеки перевели матчі в овертайм, де хорвати все-таки програли, а от швейцарці дотягнули до серії пенальті та вибили чинних чемпіонів світу.

Сформована третя чвертьфінальна пара та верхня сітка плей-оф

Верхня частина плей-оф Євро-2020 здавалася сильнішою та конкурентнішою на фоні нижньої частини. Тут були майже усі основні фаворити, включно з чинними чемпіонами Європи (Португалія) та світу (Франція) - жодна з цих команд не пройшла 1/8 фіналу.

У верхній сітці плей-оф уже відомі дві чвертьфінальні пари: Італія зіграє проти Бельгії, Іспанія - проти Швейцарії. Одна з цих чотирьох команд буде фіналістом Євро-2020.

Цифри дня

• 1 - Швейцарія уперше в історії пройшла в чвертьфінал чемпіонату Європи, а також уперше з 67 років (ЧС-1954) вийшла до 1/4 міжнародного турніру.
  • 8 голів - матч Іспанії проти Хорватії став другим найрезультативнішим в історії чемпіонатів Європи.
  • 9 - уже дев'ять автоголів забито на Євро-2020. Стільки ж було за всі попередні чемпіонати Європи.
  • 2010 - Франція уперше з 2010 року не пройшла в чвертьфінал міжнародного турніру (ЧС або Євро).
  • 2012 - Іспанія уперше з 2012 року пройшла в чвертьфінал міжнародного турнірі (ЧС або Євро).
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика