Іспанія в овертаймі дотисла Хорватію в матчі 1/8 фіналу Євро-2020 з вісьмома голами AP Images

Іспанія уперше з 2012 року проходить в чвертьфінал.

Програму третього ігрового дня 1/8 фіналу чемпіонату Європи-2020 з футболу відкривав матч двох збірних, що посіли другі місця у своїх групах - Хорватії та Іспанії. Ці команди грали між собою на третьому Євро поспіль: у 2012 та 2016 зустрічалися на груповому етапі, обмінялися перемогами.

У плей-оф Євро-2020 Хорватія пройшла з чотирма очками у своїй групі, Іспанія - з п'ятьма. Перед грою хорвати втратили одного з лідерів півзахисту: Іван Перішич захворів на коронавірус.

Рахунок у матчі відкрила саме Хорватія, хоча й забили іспанці. 18-річний Педрі майже з центру поля віддав пас назад воротарю Унаї Сімону, але той не зміг прийняти м'яч - і він закотився у ворота, 1:0.

До перерви іспанці змогли відігратися після масованої атаки, а на старті другого тайму вийшли уперед - відзначилися Пабло Сарабія та Сезар Аспілікуета. А на 77-й хвилині команда Луїса Енріке подвоїла перевагу: діагональний пас через усе поле на Феррана Торреса, який реалізував вихід віч-на-віч.

Утім, за п'ять хвилин до кінця матчу хорвати змогли відіграти один гол - 2:3. А на другій компенсованій відігралися: Маріо Пашаліч замкнув подачу з флангу - 3:3!

Гра перейшла в овертайм, де перші моменти створили саме хорвати: двічі могли забивати, але виручив воротар Унаї Сімон. А тоді іспанці забили двічі за три хвилини, перетворили рахунок з 3:3 в 5:3.

Хорватія продовжила атакувати, створила кілька моментів, але знову відігратися не змогла. Поєдинок закінчився в овертаймі - перемога Іспанії з рахунком 5:3.

Цей матч - другий найрезультативніший в історії чемпіонатів Європи (рекорд - дев'ять голів, який встановили Франція та Югославія (4:5) у 1960 році).

• Євро-2020. 1/8 фіналу

Хорватія - Іспанія 3:5 (овертайм)

Голи: Сімон, 20 (автогол), Оршич, 85, Пашаліч, 90+2- Сарабія, 38, Аспілікуета, 57, Ф. Торрес, 77, Мората, 100, Оярзабаль, 103

• Іспанія - п'ятий чвертьфіналіст Євро-2020. Збірна Іспанії уперше з 2012 року пройшла в чвертьфінал міжнаодного турніру: не проходила так далеко на ЧС-2014 та ЧС-2018, а також Євро-2016.
  • У чвертьфіналі Іспанія зіграє проти Швейцарії: як це було.
  • Два інші чвертьфінали: Чехія - Данія та Італія - Бельгія.
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спортПлаванняФехтуванняСтрільбаТенісВажка атлетика