3-разовий олімпійський чемпіон з плавання пропустить Токіо-2020. Що відомо про його справу

3-разовий олімпійський чемпіон з плавання пропустить Токіо-2020. Що відомо про його справу

3-разовий олімпійський чемпіон з плавання пропустить Токіо-2020. Що відомо про його справу AP

Сунь Яну скоротили дискваліфікацію, але він все одно пропустить Олімпіаду в Токіо.

3-разовий олімпійський чемпіон з плавання Сунь Ян пропустить Ігри в Токіо. Йому відмовили у скасуванні дискваліфікації, пов'язаної з порушенням антидопінгових правил, повідомляється в рішенні Спортивного арбітражного суду.

Китайський плавець подав апеляцію на рішення CAS щодо дискваліфікації, якою його покарали наприкінці лютого 2021-го. Сунь Ян мав перебувати поза спортом впродовж наступних восьми років, що майже напевне означало кінець професійної кар'єри.

Олімпійський чемпіон домігся лише скорочення дискваліфікації до чотирьох років та трьох місяців. Але на Олімпіаді в Токіо не зможе виступити.

Читайте також: CAS повторно розгляне справу олімпійського чемпіона з плавання

За що покарали Сунь Яна?

У 2014 році олімпійського чемпіона з плавання звинуватили у вживанні забороненого препарату триметазидина, за що він отримав три місяці дискваліфікації. Повернувшись до виступів, Сунь Ян відібрався на Олімпіаду в Ріо, де виграв "золото" та "срібло" у запливах на 200 та 400 метрів.

Через чотири роки після першої дискваліфікації, Сунь Ян знову опинився у центрі допінгового скандалу. В його дім прибули представники антидопінгового агентства, щоб взяти у нього тест на допінг. Намагаючись їм завадити, спортсмен взяв у руки молоток та розбив допінг-пробу.

Для плавця цей інцидент став повторним порушенням антидопінгових правил. Саме через це його згодом дискваліфікували.

Водночас, на відміну від багатьох інших допінг-справ, Сунь Яна не позбавили нагород та медалей, які він здобув під час своєї кар'єри. Саме через те, що заборонених речовин в його організмі виявлоено не було.

Представники Сунь Яна відреагували на рішення Спортивного арбітражного суду. Вони наголосили, що спортсмен не порушував антидопінгових правил, і вважають, що китаєць став "жертвою міжнародних організацій, якими маніпулюють деякі люди".

Що відомо

  • Рішення про дискваліфікацію датоване 28 лютого 2020 року - на Олімпіаді в Токіо китаєць виступити не зможе.
  • Попри це, Сунь Ян має можливість взяти участь у відборі на Олімпійські Ігри-2024, що відбудуться у Парижі. Тоді йому виповниться 33 роки.
  • Сунь Ян здобув шість нагород на Олімпійських Іграх у 2012 та 2016 роках. Три із них золоті - у 2012-му (запливи на 400 та 1500 метрів вільним стилем) та у 2016-му (заплив на 200 метрів вільним стилем).
  • Також Сунь Ян є 11-разовим чемпіоном світу з плавання. Востаннє він вигравав "золото" у 2019 році, перемігши у запливах на 200 та 400 метрів.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів