CAS повторно розгляне справу олімпійського чемпіона з плавання. Він розбив допінг-пробу молотком

CAS повторно розгляне справу олімпійського чемпіона з плавання. Він розбив допінг-пробу молотком

CAS повторно розгляне справу олімпійського чемпіона з плавання. Він розбив допінг-пробу молотком AP

Слухання відбудуться 25-27 травня.

Спортивний арбітражний суд (CAS) повторно розглядатиме справу 3-разового олімпійського чемпіона з плавання Сунь Яна щодо можливого вживання ним допінгом. Про це повідомляється на сайті CAS.

Сунь Яна спочатку визнали винним у порушенні антидопінгових правил. У лютому 2020 року Спортивний арбітражний суд дискваліфікував його на вісім років.

Розгляд справи відбудеться упродовж трьох днів - з 25 по 27 травня.

Що відомо про справу Сунь Яна?

У 2014 році китайського плавця звинуватили у вживанні забороненого препарату триметазидина, за що він отримав три місяці дискваліфікації. Відбувши дискваліфікацію, Сунь Ян зміг відправитися на Олімпійські Ігри у 2016 році та завоювати дві нагороди - "золото" та "срібло" у дисциплінах на 200 та 400 метрах відповідно.

У 2018 році у дім, де проживав Сунь Ян, прибули представники антидопінгового агентства для того, щоб взяти пробу. Під час проходження контролю між ним і допінг-офіцерами розпочався конфлікт.

Конфлікт між спортсменом та представниками антидопінгового агентства закінчився тим, що він взяв у руки молоток та розбив допінг-пробу. Оскільки для нього це було повторним порушенням антидопінгових правил, його згодом і дискваліфікували.

Водночас, на відміну від інших справ, пов'язаних із допінгом, Сунь Яна не позбавили усіх нагород та медалей, які він здобув, оскільки заборонених речовин у його організмі знайдено не було.

Китайський плавець подав апеляцію на рішення CAS. Повідомляється, що його справу буде заслуховувати новий склад комісії Спортивного арбітражного суду.

Якщо вину Сунь Яна не визнають винним у порушенні, йому дозволять виступити на Олімпійських Іграх. В інакшому випадку його кар'єра буде завершена.

Хто такий Сунь Ян?

  • 29-річний плавець з Китаю.
  • Китайський спортсмен здобув шість нагород на Олімпійських Іграх у 2012 та 2016 роках. Три із них золоті - у 2012-му (запливи на 400 та 1500 метрів вільним стилем) та у 2016-му (заплив на 200 метрів вільним стилем).
  • Також Сунь Ян є 11-разовим чемпіоном світу з плавання. Востаннє він вигравав "золото" у 2019 році, перемігши у запливах на 200 та 400 метрів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика