Створює посуд та декор із глини. Єлизавета Путіліна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створює посуд та декор із глини. Єлизавета Путіліна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створює посуд та декор із глини. Єлизавета Путіліна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Суспільне Полтава

Глиняні чайники, чашки у формі конусів, вази. Усе це у своїй майстерні створює керамістка із Полтави Єлизавета Путіліна. Працює із сирою глиною, яку потім покриває глазур'ю та обпалює у печі. Далі свої вироби декорує деревом, шкірою та намистинами. На створення одного може витратити до двох тижнів, а за п’ять років створила близько тисячі.

Полтавка Єлизавета Путіліна у своїй майстерні починає ліпити глиняну вазу. Працює тут керамістка щодня вже близько двох років.

Полтавка Єлизавета ПутілінаСуспільне Полтава

Полтавка Єлизавета Путіліна

Вироби майстриніСуспільне Полтава

Вироби майстрині

"Я беру шматочок глини, проминаю його, щоб не було там пухирців повітря, і роблю джгутик".

Займається керамікою Єлизавета близько п’яти років. З глини створює посуд, вази та декор для інтер’єру. На один виріб, каже, може піти до двох тижнів.

Вироби майстриніСуспільне Полтава

Вироби майстрині

"Спочатку із сирої глини треба зліпити. Потім, залежно від розміру виробу і товщини стінок, сушка може бути від трьох днів, якщо це якась дрібничка тоненька, маленька, а може бути і тиждень, і два тижні. Це лише сушка. Потім потрібно зробити один випал, після цього покрити глазур'ю – і ще один випал. Кожен випал – це десь доба за часом".

Випалює посуд керамістка в печі.

Матеріали майстрині для виробівСуспільне Полтава

Матеріали майстрині для виробів

"Це завжди така лотерея. Не знаєш, дістанеш із печі й чи взагалі дістанеш ти роботу цілу, чи вона вже там тріснута, тому що кераміка – вона «жива». Це робота з високою температурою, з вогнем, який теж свої корективи завжди вносить".

Свої вироби декорує намистинами, шкірою та деревом.

Вироби майстриніСуспільне Полтава

Вироби майстрині

Вироби майстриніСуспільне Полтава

Вироби майстрині

"Мені дуже подобається декорувати це деревом. Я беру гілки, які є в природі, якось там їх трохи корегую, шліфую, фарбую і використовую їхню природну пластику".

За увесь час майстриня створила близько тисячі виробів. Свої роботи продає в Україні та за кордоном.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди