Усі країни ЄС засудили санкції Росії проти восьми європейських громадян

Усі країни ЄС засудили санкції Росії проти восьми європейських громадян

Офiцiйно
Усі країни ЄС засудили санкції Росії проти восьми європейських громадян
. Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: europarl.europa.eu

Усі 27 держав Європейського Союзу засудили запровадження Кремлем санкцій проти восьми громадян ЄС, яким заборонили в'їзд на російську територію.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля від імені всіх країн-членів, оприлюдненій на сайті Європейської ради.

У ній зазначено, що російські санкції поширюються на президента Європейського парламенту Девіда Сассолі, віцепрезидентку Європейської комісії Віру Юрову та ще шістьох офіційних осіб країн ЄС з Естонії, Франції, Німеччини, Латвії та Швеції.

"Європейський Союз є солідарним з усіма цими персонами та засуджує рішення російської влади заборонити для восьми громадян ЄС в’їзд на територію Російської Федерації. Дії Росії не завадять Європейському Союзу продовжувати відстоювання прав людини, демократії та міжнародного права, а також притягувати до відповідальності винних у цих порушеннях прав людини", — заявив Боррель.

Він наголосив, що це рішення Кремля є неприйнятним, не має жодної правової основи та є безпідставним.

"Воно лише підкреслює, що Російська Федерація поки що обирає шлях конфронтації замість пошуку шляхів розвернути назад негативну траєкторію у відносинах між ЄС і Росією", — заявив високий представник ЄС.

Що відомо

  • 30 квітня Росія заборонила в'їзд вісьмом європейським дипломатам та посадовцям, в тому числі Осі Скотт, у відповідь на санкції з боку ЄС щодо шістьох російських громадян.
  • 1 травня МЗС Швеції викликало посла Росії після того, як Кремль запровадив санкції проти голови шведської Лабораторії хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Оси Скотт.
  • Європарламент ухвалив резолюцію "щодо Росії, справи Олексія Навального, нарощування військ на кордоні України та напади Росії в Чехії", в якій описано механізм впливу на РФ в разі нападу на Україну.
  • Уряд Німеччини 2 вересня 2020 року заявив, що в організмі Олексія Навального виявили сліди отрути з групи "Новачок". Мова йде про отруйні речовини нервово-паралітичної дії, над якими працювали лабораторії СРСР та Російської Федерації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок