ЄС на рік продовжив санкції проти російських та китайських хакерів

ЄС на рік продовжив санкції проти російських та китайських хакерів

ЄС на рік продовжив санкції проти російських та китайських хакерів
. Колаж, Суспільне

Рада Європейського Союзу продовжила на рік дію обмежувальних заходів проти кібератак, зокрема санкції проти російських, китайських та північнокорейських хакерських груп.

Рішення було ухвалено ввечері 17 травня.

"Ці рамки дозволяють ЄС вводити цілеспрямовані обмежувальні заходи щодо осіб або утворень, які беруть участь у кібератаках, що спричиняють значний вплив та становлять зовнішню загрозу для ЄС або його держав-членів. Обмежувальні заходи також можуть бути введені у відповідь на кібератаки проти третіх держав або міжнародних організацій, якщо такі заходи вважаються необхідними для досягнення цілей Спільної зовнішньої політики та політики безпеки", — йдеться у заяві.

Наразі санкції застосовуються до восьми фізичних та чотирьох юридичних осіб, включно із заморожуванням активів та забороною на виїзд. Також особам та структурам ЄС заборонено надавати кошти тим, хто внесений до санаційного списку.

Що відомо

  • У липні 2020 року Європейський союз уперше запровадив санкції проти осіб та установ з Росії, Китаю та КНДР через організовані ними кібератаки. Вони розповсюджували програму NotPetya, зламали сервіс Cloud Hopper та атакували вірусом WannaCry.
  • У жовтні 2020 року блок ввів санкції проти двох російських спецслужб та підрозділу ГРУ РФ через їхню участь у зламі серверів парламенту Німеччини в 2015 році.
  • Американська розвідка стверджує, що російські спецслужби активно використовують англомовні сайти для поширення дезінформації про коронавірус.
  • Правоохоронці з трьох країн заявили, що російські хакери з групи APT29, яких підозрюють у роботі на спецслужби РФ намагаються викрасти наукові розробки щодо вакцин від COVID-19.
  • У СБУ заявили, що хакери використовують тему COVID-19 для атак на українські ЗМІ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок