Магучіх уперше виграла літній чемпіонат України зі стрибків у висоту, Левченко - поза подіумом

Магучіх уперше виграла літній чемпіонат України зі стрибків у висоту, Левченко - поза подіумом

Магучіх уперше виграла літній чемпіонат України зі стрибків у висоту, Левченко - поза подіумом AP

Ярослава - чемпіонка з найкращим результатом сезону.

Жіночі стрибки у висоту - найпрестижніший вид у програмі чемпіонату України з легкої атлетики. У цій дисципліні виступають одразу три спортсмени зі світового рейтингу топ-10 найсильніших.

Мова йде про Ярославу Магучіх, Ірину Геращенко та Юлію Левченко. Усі вони ще раніше виконали олімпійський норматив, тож змагання в Луцьку (чемпіонат України) був для них своєрідним тестом перед Олімпіадою.

Читайте також: Українка Рижикова з особистим рекордом виконала норматив на другу бігову дисципліну на Олімпіаду

Окрім вищезгаданого тріо, на чемпіонат заявилися також Оксана Окунєва, Юлія Чумаченко та Катерина Табашник - спортсменки, що ще кілька років тому входили в основну трійку українських стрибків у висоту.

Табашник знялася через травму одразу після першого стрибка, а от усі інші фаворитки сформували фінальну п'ятірку. Першою відпала Чумаченко - вона зупинилися на підкореній висоті 1.89 метра.

Читайте також: Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Четвірка інших спортсменок взяла планку на 1.92 метра - Окунєва та Магучіх з першої спроби, Геращенко та Левченко - з другої.

З висотою 1.96 метра (олімпійський норматив) не впоралися Левченко та Окунєва. Завдяки меншій кількості спроб, Оксана Окунєва фінішувала третьою, а Юлія Левченко опинилася четвертою.

Геращенко пропустила 1.98 м, а далі не взяла 2.00 м, натомість Магучіх взяли обидві планки з першої спроби - це принесло їй "золото" чемпіонату України. Перше в кар'єрі на літній українській першості та третє загалом (двічі вигравала взимку).

Залишившись у секторі наодинці, Ярослава штурмувала висоту 2.05 метра - повторення "літнього" рекорду України. Однак не змогла її взяти. Відповідно, її фінальний результат - 2.00 метра.

  • Чемпіонат України. Стрибки у висоту. Результат
  1. Ярослава Магучіх (Дніпропетровська область) - 2.00 м
  2. Ірина Геращенко (Київ) - 1.96 м
  3. Оксана Окунєва (Полтавська область) - 1.94 м
  4. Юлія Левченко (Київ) - 1.94 м
  5. Юлія Чумаченко (Донецька область) - 1.89 м

Що це означає

  • Олімпійський норматив досі залишається у трьох стрибунок: Магучіх, Геращенко та Левченко. За правилами відбору, перше-друге місце на чемпіонаті України гарантовано потрапляє в склад олімпійської збірної. Третій спортсмен добирається залежно від виконання нормативів. Тобто Магучіх та Геращенко уже гарантували місце в Токіо, Левченко - зважаючи на виконаний норматив, фактично, теж.
  • Ярослава Магучіх уперше в літньому сезоні взяла висоту 2.00 метра - четверта стрибунка у світі, яка підкорила 2 метри.
  • На Олімпіаді-2020 змагання зі стрибків у висоту відбудуться в передостанній змагальний день, 7 серпня.
Категорії
Олімпіада-2022Ліга чемпіонівЗимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболу