Відеоігри допомагають в лікуванні психічних розладів – дослідження

Відеоігри допомагають в лікуванні психічних розладів – дослідження

Відеоігри допомагають в лікуванні психічних розладів – дослідження

Ігри пом'якшують симптоми багатьох психічних розладів на кшталт тривожності та депресії – особливо при обмеженому доступі до медичної допомоги. До такого висновку прийшли співробітники дослідницького центру програмного забезпечення Ірландського наукового фонду, а відповідну роботу опублікували в рецензованому журналі JMIR Serious Games.

У своєму висновку фахівці базувалися на даних наявних наукових робіт про вплив комп'ютерних ігор на психічне здоров'я і допомоги в лікуванні ментальних захворювань.

Особливу увагу вони звернули на дослідження останніх двох років, оскільки через пандемію Covid-19 тільки у США депресію та тривожний розлад діагностували у 3-8 разів частіше, ніж у 2018-2019 роках.

Клінічні дослідження показали, що відеоігри полегшують емоційне самопочуття під час таких депресії, тривожних розладів, шизофренії та навіть після онкозахворювань. Для позитивного ефекту вистачає 30-хвилинних ігрових сеансів на день.

Відеоігри назвали ефективною допомогою в лікуванні психічних розладів – вчені

При цьому різні жанри ігор по-різному впливають на людину. Наприклад, шутери (це "стрілялки", найчастіше від першої особи) та рольові ігри допомагають знизити почуття самотності та покращують соціалізацію. Схожий ефект є і в онлайн-іграх. Стратегії та фітнес-ігри допомагають розвинути когнітивні здібності та поліпшити візуально-просторове орієнтування. З їх допомогою також виходить пом'якшити симптоми дислексії.

Всі ігри різних жанрів, які брали участь в дослідженні, допомагають впоратися з сильними емоціями та хвилюванням. Крім того, вони підвищують настрій і дають відчуття задоволення. При цьому подолання труднощів і здобуття досягнень в ігровому світі впливає на людей і в реальному житті – вони значно покращують їх настрій під час депресії.

Автори дослідження окремо відзначають, що комп'ютерні ігри мають ряд переваг навіть в порівнянні з повноцінною медичною допомогою. Наприклад, вони більш доступні та не тягнуть за собою стигматизації, оскільки до людей, які отримують психіатричну допомогу, часто ставляться негативно.

Читайте також

Зарядка для мізків. Навіщо бабусям і дідусям треба почати грати у відеоігри

Особливості розвитку ринку настільних ігор в Україні: локалізація, вартість та конкуренція

За три роки кількість прихильників відеоігор у віці від 55 до 64 років зросла на 32% – дослідження

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше