У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця
Скриншот з відео

У Львівській обласній лікарні вперше пересадили серце. Також медики пересадили нирку від неродинного донора. Останні роки у обласній лікарні проводили пересадки нирок лише від родинного донора, а серце там пересадили вперше.

Донором став 56-річний пацієнт, якому констатували смерть мозку. Його родина дала згоду на забір органів – серця і нирок. Реципієнтів обрала єдина державна система трансплантації. Їх доставили до обласної лікарні, де і провели трансплантацію. Ще одну нирку після вилучення віддали лікарні швидкої допомоги, де також провели трансплантацію.

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця та нирки
У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця та нирки. Скриншот з відео

Операція з пересадки серця тривала близько чотирьох годин. Її провела досвідчена команда хірургів за складною методикою, якою оперують за кордоном. Нове серце отримав 44-річний чоловік з Львівщини, який мав супутнє захворювання — легеневу гіпертензію.

"Усі судини, які йдуть в серце – це легеневі вени, це верхня, нижня порожниста вена і судини, які виходять з серця – це легенева вена і аорта вшиваються окремо, ізольовано. Це дає можливість зменшити кількість тканин реципієнта. Метод вважається таким, який є найменш потенційним для відторгнення органу", — розповів кардіохірург Львівської обласної лікарні Дмитро Бешлей.

У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця та нирки
У Львові медики обласної лікарні вперше провели трансплантацію серця та нирки. Скриншот з відео

Стан чоловіка, який переніс пересадку серця, важкий, але лікарі фіксують позитивну динаміку.

"Якщо все йде гаразд, пацієнт вживає ліки, веде відповідний спосіб життя, то серце в ідеальності працює добре від 12 до 15 років – це немалий термін життя", — пояснює кардіолог Дмитро Бешлей.

А от нирку пересадили 40-річному пацієнту з Волинської області.

"Пацієнт один з найважчих з тих, хто готувалися до пересадки. Молодий пацієнт, хоча він має низку супутніх захворювань. На сьогодні він стабілізований, досить в непоганому стані", — каже завідувач кафедри хірургії Львівського медичного університету Ігор Кобза.

У Львівській обласній лікарні уже формують лист очікування тих, хто потребує пересадки серця.

Що відомо

  • 29 лютого 2020 року у Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше провели трансплантацію нирки. За два дні до цього медзаклад отримав ліцензію.
  • 4 липня 2020 року у медзакладі вперше здійснили пересадку серця. Донором для трьох пацієнтів став 58-річний львів’янин, який отримав несумісні з життям травми — це було падіння з висоти. Серце пересадили 57-річному жителю міста Коростень Житомирської області.
  • До березня 2021 року у медзакладі провели найбільшу в Україні кількість пересадок органів. Зокрема, пересадили 6 сердець, 2 печінки, 23 нирки, 10 із яких — посмертно, а також підшлункову залозу.
  • У Західноукраїнському дитячому центрі, що на вулиці Дністерській у Львові, медики навчаються "забирати" стовбурові клітини. Це один із етапів трансплантації кісткового мозку, коли стовбурові клітини забирають у донора.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок