Уряд затвердив правила перевірки власників земельних ділянок

Уряд затвердив правила перевірки власників земельних ділянок

Уряд затвердив правила перевірки власників земельних ділянок
pixabay

Кабінет міністрів під час засідання 16 червня затвердив правила перевірки власників земельних ділянок з боку нотаріусів. Зокрема перевірки стосуватимуться перевищення встановлених лімітів на купівлю землі. Перевірку проводитимуть через декілька реєстрів.

Про це повідомив у Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"З 1 липня в Україні запрацює ринок землі. Наша країна стане ще на крок ближче до успішних держав, де громадяни вільно можуть розпоряджатися своїм майном. Сьогодні уряд затвердив чіткий порядок перевірки щодо покупця землі з боку нотаріусів", — повідомив прем'єр.

За його словами, зокрема перевірки стосуватимуться щодо наявної у покупця землі, щоб не було перевищення встановлених лімітів: "Перевірка відбуватиметься у декількох реєстрах, аби забезпечити прозорість та справедливість процесу".

Читайте також: Коли чекати економічного ефекту від відкритого ринку землі. Пояснює міністр

Прем'єр додав, що уряд та Верховна рада запровадили низку запобіжників від зловживань на ринку. Землю зможуть купувати лише фізичні особи-українці, і в розмірі не більш як 100 гектарів. Усі оплати відбуватимуться лише в безготівковій формі, проводитиметься фінансовий моніторинг.

"Залишилось два тижні дії мораторію і через ці два тижні Україна стане ще на крок ближче до успішних країн, де громадяни вільно можуть розпоряджатися своїм майном", — резюмував Шмигаль.

Читайте також: Що необхідно виправити у законі про ринок землі. Пояснює експерт

Що відомо

  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з 1991 року близько 5 мільйонів гектарів української землі були виведені у приватну власність через різноманітні "схеми".
  • 24 травня президент України Володимир Зеленський публічно підписав закон, який спрощує населенню та бізнесу доступ до землі.
  • У ніч на 31 березня 2020 року український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду.
  • Продаж землі стане можливим з 1 липня 2021 року. До 2023 року право на покупку землі буде лише у фізичних осіб. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року.
  • Верховна рада 18 травня схвалила закон №2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок