Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids”

Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids”

Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids” Оригінальна

Конструктори для створення програмованих роботів, 3D-принтери, інтерактивні дошки, ноутбуки, акустичні системи. У чотирьох школах Мостівської ОТГ Доманівського району за підтримки програми агентства з міжнародного розвитку (USAID) відкрили класи “Інформаційно-освітні простори STEMkids”.

Дев`ять ноутбуків, інтерактивну дошку, акустичну систему, фотоапарат, 12 комплектів конструкторів – усе це отримала школа в Лідіївці за допомогою програми USAID DOBRE. У кабінеті “Інформаційно-освітнього простору STEMkids” навчаються 14 учнів з 5-го по 8-й клас, – говорить вчитель фізики та математики, керівник гуртка “Основи робототехніки” Олександр Мочульський. STEM – означає науку, технології, інженерію та математику. Вчитель говорить, це такий напрямок, у якому поєднуються природничо-наукові компоненти та інноваційні технології.

Дмитро Горобець навчається у 9-му класі Сухобалківської загальноосвітньої школи, вивчає робототехніку два місяці. Учень демонструє собаку на прізвисько “Шашлик” на основі робототехнічної платформи “Lego Education EV3”. Говорить, що на створення робота-собаки знадобилося три заняття.

Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids”Оригінальна

Микола Іглавий викладає інформатику та робототехніку в Сухобалківській школі, в якій навчається 95 учнів. Заняття проводяться як окремий курс для учнів з 2-го по 11-й клас один раз на тиждень. У школі також є 3D-принтер. Говорить, для чого він потрібен школі: "3D-принтер навчить дітей моделюванню, тобто не лише створювати модель на комп’ютері, а й потім бачити результат, яка ця модель насправді вийшла і ще, можливо, створити універсальну або унікальну деталь до того робота, якого вони складуть, якої ще немає в комплекті".

Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids”Оригінальна

У Мостівському навчально-виховному комплексі навчаються 278 учнів та 50 дошкільнят. Десятикласник Микола Гриневич на інтерактивній дошці демонструє програму, за допомогою якої його робот рухатиметься за чорною лінією.

Мостівська ОТГ отримала 2 млн грн на реалізацію проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids”Оригінальна

Анна Шуляченко викладає музичне мистецтво і заняття з робототехніки. Робототехніку тут викладають як факультатив для учнів 8-9 класів та як курси за вибором для учнів з 5-го по 7-й клас. Вчителька вивчала програмування Python, Arduino, які потрібні для конструкторів Lego, Makeblock і Tetrix. Говорить, що отримали 16 ноутбуків, 3D-принтер, інтерактивну дошку, декілька наборів конструкторів.

- Tetrix – найскладніший. Нам радили десь пів року навчатися на простеньких, а потім вже братися до складних, але у дітей дуже багато запалу було і я не могла їх зупинити, так скажемо. Дуже рвалися і, як бачите, у нас є певні результати, тобто Tetrix ми створили, законструювали, трішки запрограмували його на певний рух і основна робота буде в подальшому, ми тільки вчимося, - каже Анна Шуляченко.

Голова Мостівської ОТГ Надія Бабанська говорить, загальна вартість проєкту “Інформаційно-освітні простори STEMkids” – 2 мільйони 800 тисяч гривень, де 800 тисяч гривень – це гроші від громади. Класи “Інформаційно-освітні простори STEMkids” є в Лідіївському, Сухобалківському, Мостівському та Олександрівському навчальних закладах. Процес реалізації проєкту тривав півтора року.

Юлія Єсмуханова – заступниця керівника програми DOBRE, що фінансується USAID. Два мільйони гривень профінансувала їхня організація.

- Ми допомагаємо громаді розробити план покращення послуг, який включає оцінку ситуації, визначення слабких, сильних сторін, визначення індикаторів, планів і вже після цього ми виходимо на проєкти. Ми профінансували цей проєкт, - каже Юлія Єсмуханова.

Автор - Олександр Гресь, оператор - Ігор Чорний.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди