В Полтавській обласній станції переливання не вистачає крові

В Полтавській обласній станції переливання не вистачає крові

В Полтавській обласній станції переливання не вистачає крові UA Полтава

Не вистачає другої, третьої та четвертої груп крові. Це пов’язано із новорічними святами, коли люди не здавали кров, каже заступниця головного лікаря станції Ірина Рожок. Вистачає в області лише першої групи крові з позитивним резус-фактором.

В обласній станції переливання Станіслав Апарін здає кров. Донором став вдруге. Робить це, щоб поповнити запаси станції та допомогти людям, говорить донор крові Станіслав Апарін:

Донор крові Станіслав АпарінUA Полтава

Донор крові Станіслав Апарін

"Захотілося дізнатися, спробувати: що це, як воно проходить і який ефект після. Відчувається все по-новому. Дихається по-іншому, запахи інші".

Стати донором крові може людина від 18 до 60 років, яка не хворіє та має вагу не менше за 50 кілограмів, каже заступниця головного лікаря обласної станції переливання крові Ірина Рожок:

"Людина проходить запис в реєстратурі. Повинна мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Далі йде на обстеження до терапевта та клінічну лабораторію. Якщо терапевт не знайшов протипоказань для здачі крові, тобто підходить за результатами аналізу на гемоглобін та гематокрит, людина йде здавати кров після буфету, де п’є чай з печевом".

Нині в обласній станції бракує крові другої, третьої та четвертої груп. Пов’язано це із новорічними святами, коли донори не приходили.

Апарат для збору кровіUA Полтава

Апарат для збору крові

Достатньою кількістю на станції вважають близько 2,5 літрів еритроцитів з негативним резус-фактором та близько 15 літрів із позитивним, каже Ірина Рожок. Нині вистачає лише еритроцитів першої групи крові з позитивним резус-фактором.

Полтавська обласна станція переливання кровіUA Полтава

Полтавська обласна станція переливання крові

Решти – менше 5 літрів, додає заступниця головного лікаря обласної станції переливання крові Ірина Рожок:

"Ми рахуємо еритроцити та плазму. Плазми у нас зазвичай достатньо, бо вона лежить на карантині і ми її поступово видаємо. Не вистачає еритроцитів. Плазма може зберігатися протягом трьох років, а еритроцити – це продукт, який зберігається 35 днів. Якщо його не використати до цього часу, то для лікування він не придатний".

За словами Ірини Рожок, щоб станція мала достатню кількість крові, щодня її мають здавати близько 35 людей.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди