Посли G7 підтримали реформу децентралізації в Україні

Посли G7 підтримали реформу децентралізації в Україні

Посли G7 підтримали реформу децентралізації в Україні

Посли країн "Великої сімки" дали п’ять рекомендацій щодо гармонізації реформи децентралізації в Україні.

"Посли країн "Великої сімки" вітають успіх України в об’єднанні територіальних громад як приклад її потенціалу та спроможності впроваджувати реформи, необхідні не тільки для ефективного врядування, а також її майбутнього процвітання й стабільності. Ми продовжимо нашу підтримку цієї реформи", — йдеться у спільній заяві групи країн.

Вони зазначили, що з метою консолідації принципів місцевого самоврядування та субсидіарності та для забезпечення незворотності цих реформ Україна має здійснити законодавчі й конституційні зміни, узгоджені з органами місцевого самоврядування та іншими зацікавленими сторонами в процесі конструктивних консультацій.

На думку послів країн "Великої сімки", згідно з положеннями Європейської хартії місцевого самоврядування, ці зміни мають містити:

  • визначення обсягів повноважень місцевого самоврядування, що передбачають управління значною частиною справ громади та чітке розмежування повноважень і відповідальності між різними рівнями;
  • забезпечення пропорційності та законності нагляду за місцевим самоврядуванням з боку центральних органів влади;
  • оснащення органів місцевого самоврядування відповідним законодавчим інструментарієм для гарантування його повноважень;
  • надання органам місцевого самоврядування правового статусу юридичної особи для прозорості та гарантованості їхньої діяльності, а також для унеможливлення корупції;
  • забезпечення органів місцевого самоврядування належними фінансами та стабільній основі, уникаючи необґрунтованих фінансових рішень.

Що відомо

  • 3 червня розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України із засідання Палати місцевих влад, яке проходить у Хмельницькому. Участь у засіданні беруть президент, міністри та представники місцевої влади зі всієї України.
  • 25 лютого Зеленський оголосив про створення Конгресу місцевих та регіональних влад в Україні.
  • Глава держави на початку березня затвердив положення Конгресу. Згідно з документом, Конгрес є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.
  • Конгрес складається з Голови, Президії, Палати регіонів і Палати місцевих влад. Головою Конгресу є Президент України, який здійснює загальне керівництво його діяльністю, визначає порядок роботи та головує на засіданнях Конгресу.
  • Конгрес збирається на засідання у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Рішення ухвалюються більшістю голосів присутніх на засіданні членів Конгресу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди