На шляху до реконструкції: харківський Літмузей за добу зібрав 25 тисяч грн спільнокоштом

На шляху до реконструкції: харківський Літмузей за добу зібрав 25 тисяч грн спільнокоштом

На шляху до реконструкції: харківський Літмузей за добу зібрав 25 тисяч грн спільнокоштом litme.com.ua

Харківський літературний музей за добу зібрав 25,5 тисяч гривень — на 6,5 тисяч більше, ніж було необхідно для одного з документальних етапів реконструкції.

Про терміновий збір 19 тисяч гривень, необхідних для укладення угоди з компанією "Харківобленерго" на суму 124 440 грн, в Літмузеї оголосили 2 червня. Вже за добу на рахунок установи надійшло 25 503 гривень, розповіла Суспільному заступниця директора з розвитку Літмузею Тетяна Пилипчук.

"Оформлення кожного документу, кожної угоди — музей фактично займається цим самостійно — це передумова отримання наступного документу. Ми зараз на стадії експертизи. І без цієї угоди ми б не пройшли стадію експертизи. Це приєднання нових потужностей. Затримали б стадію робочої документації й відсунули проєкт ще на рік", — пояснила Пилипчук.

Харківський ЛітМузей за добу зібрав 25 тисяч гривень на реконструкціюХарківський ЛітМузей

Загалом реконструкція коштуватиме 86 млн грн. Проєкт планують втілити майже за два роки.

"Проєкт передбачає реконструкцію наявної споруди та добудову в садку експозиційної площі — це буде нове обладнане сховище, зручні офісні приміщення, рекреаційна зона, новий виставковий зал сучасний, кав'ярня, сувенірна крамничка, простір для івентів — це буде такий сучасний музей", — розповіла представниця Літмузею.

Читайте також: Настільна гра за мотивами виставки у Літмузеї

Літмузей потребує нового сховища, щоб якісно зберігати рукописи, листи, книги, фото.

"Велика частина з них — 20-30-ті роки, це дуже цінний архів. Цінна частина — це шістдесятники, самвидав 90-х. Зараз ми усвідомлюємо, що це цінність, бо багато чого не збереглося. Наприклад, перші книги Сергія Жадана — це був самвидав", — говорить Пилипчук.

Харківський ЛітМузей за добу зібрав 25 тисяч гривень на реконструкціюХарківський ЛітМузей

"Серед нашого архіву є унікальні фото — похорон Хвильового. Одне класичне фото зберігається у Києві, інше у нас. Або фото Леся Курбаса на засланні, або фотокартки з театру "Березіль", з весілля Курбаса, його паспорт, печатка організації ВАПЛІТЕВільна академія пролетарської літератури — літературне об'єднання, засноване в Харкові, яке діяло з 1926 по 1928 роки", — перераховує Тетяна Пилипчук.

Основу частину витрат під час реконструкції покриє міськбюджет, але за спільною домовленістю Літмузей має шукати додаткові джерела фінансування.

"Зараз ми готуємо два проєкти: один — на державний Фонд регіонального розвитку. Сподіваємося отримати грант. І, можливо, наважимося на міжнародний краудфандинг", — розповіла Пилипчук.

Читайте також

Квартира Шевельова у Харкові стала творчою резиденцією

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди