Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ

Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ

Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ
. УНІАН

Особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його, зокрема, можна використати для подорожей за кордон.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

 • для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози;
 • у випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я;
 • заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою;
 • міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься, так само як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо);
 • за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами;
 • обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря;
 • має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником;
 • буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ;
 • термін дії свідоцтва — один рік з можливістю продовження.

У МОЗ зазначили, що якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

У відомстві також наголосили, що не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з "імунними паспортами" чи "ковідними сертифікатами", які наразі розробляють в Україні та за кордоном.

Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, зокрема, від COVID-19 – це стандартний документ, який був розроблений ще за медико-санітарними нормами, затвердженими ще у 2005 році. фото ілюстративне

Що таке свідоцтво про вакцинацію і як його отримати

Свідоцтво про вакцинацію – це документ з інформацією про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам (їх затвердили ВООЗ у 2005 році). У такі свідоцтва вносяться дані про щеплення проти грипу, поліомієліту, кору та інших інфекційних захворювань, зокрема і COVID-19.

Свідоцтво про вакцинацію видається сімейним лікарем на підставі відомостей про вакцинацію, що містяться в електронній системі охорони здоров’я. Якщо у електронній системі відсутня інформація про повну вакцинацію чи першу дозу щеплення, необхідно звертатися до установи, де робили щеплення.

Свідоцтво про вакцинацію і COVID-паспорт: у чому різниця

“Ковідний паспорт” не тільки містить інформацію про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів або про одуження після коронавірусу. Він видається як в електронній, так і в паперовій формі та містить QR-код. Існує в двох версіях: для внутрішнього використання в Україні та для виїзду за кордон.

"COVID-паспорт" в Україні розробляється за зразком digital-сертифікату ЄС або smart-сертифікату ВООЗ. Вони будуть запущені в Європі в липні, а ми зможемо запустити за тиждень-два після цього. Цей документ буде містити інформацію не лише про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів або про одужання після коронавірусу, тобто інформацію про антитіла", – зазначив президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров’я України Іван Сорока.

Хто в Україні може отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Пояснюють в МОЗ
Користувачі, які раніше виявили бажання взяти участь у бета-тестуванні сертифікату, можуть отримати його у мобільному застосунку "Дія".

Куди можна поїхати з Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію

Чимало країн досі не визначились із визнанням міжнародних свідоцтв про вакцинацію, тому, можливо, деякі держави збережуть карантин для людей, які в’їжджають в їхню країну, а інші – обмежуватиметься негативним ПЛР-тестом.

Громадяни України, які отримали дві дози вакцин Comirnaty від Pfizer & BioNTech, Spikevax від Moderna або AstraZeneca та мають міжнародне свідоцтво про вакцинацію, можуть відвідати 23 країни Європи: Францію, Іспанію, Швецію, Німеччину, Фінляндію, Італію, Румунію, Грецію, Болгарію, Австрію, Сербію, Грузію, Литву, Латвію, Хорватію, Боснію та Герцеговину, Словаччину, Швейцарію, Молдову, Туреччину, Словенію, Чорногорію, Люксембург.

Список країн постійно розширюється.

Що відомо

 • Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл  Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання.
 • Наразі українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Відповідна домовленість також досягнута з урядом Грузії.
 • У березі Європейська комісія запропонувала створити "зелені" цифрові паспорти, які дозволятимуть вакцинованим проти COVID-19 громадянам подорожувати в межах ЄС.
 • Україна домовилася з Європейською комісією зробити сумісними український і європейський цифрові сертифікати про імунітет від COVID-19, що дозволить українцям вільно подорожувати Європою.
 • У травні Міністерства закордонних справ України та Угорщини домовилися укласти угоду про взаємне визнання "паспортів" вакцинації проти COVID-19.
 • В Україні планують до 1 липня запустити внутрішні паспорти вакцинації або "ковідні" сертифікати, які будуть містити дані про вакцинацію, негативні ПЛР-тести чи наявність антитіл. Цей сертифікат можна буде використовувати, зокрема, для подорожей між країнами.
 • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що"паспорти вакцинації" можуть створити на базі електронного реєстру на порталі "Дія". Водночас для запровадження "паспортів вакцинації" потрібно, аби верифікація стала міжнародною. Він заявив, що український уряд готовий запровадити будь-яку з можливих моделей.
 • Серед країн ЄС першою почала тестувати цифровий сертифікат про щеплення для подорожей Франція. Італія планує впровадити такі документи у другій половині травня. Греція, Іспанія, Мальта, Болгарія, Естонія і Люксембург також будуть першими країнами, де почнуть тестувати паспорти вакцинації. Згодом до них приєднається Кіпр.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок