"Готові на будь-яку модель". Шмигаль розповів про впровадження паспорта вакцинації

"Готові на будь-яку модель". Шмигаль розповів про впровадження паспорта вакцинації

"Готові на будь-яку модель". Шмигаль розповів про впровадження паспорта вакцинації
. Unsplash, ілюстративне фото

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що нині у пріоритеті стоять перемовини з Європейським Союзом щодо уніфікації паспорта вакцинації й український уряд готовий запровадити будь-яку з можливих моделей.

"В пріоритеті стоять перемовини з ЄС щодо уніфікації так званого паспорта вакцинації, і ми їх ведемо дуже серйозно. Вести сьогодні переговори з окремими країнами щодо взаємного допуску вважаю недоцільним. Весь світ сьогодні говорить про уніфікацію і про недискримінацію. Неможливо, щоб дві країни домовилися, а всі решта лишилися десь за бортом", — сказав Шмигаль в інтерв'ю "РБК-Україна".

За його словами, якісь країни ще не відкрилися, тому що "у них своя стратегія", але уряд у щоденному форматі веде перемовини щодо запровадження єдиного паспорта вакцинації.

"Більш того, ми готові запровадити будь-яку з моделей паспорта вакцинації, яка можлива в Європі, – цифрову з QR-кодом, формалізовану довідку про вакцинацію міжнародного стандарту, яка на сьогодні діє в усьому світі", — підкреслив прем'єр.

Він наголосив, що всі люди, які отримали вакцину, зареєстровані в електронній системі eHealth, тому технологічно не складно видати всім вакцинованим особам паспорт вакцинації, який буде затверджений в будь-якій міжнародній формі. Шмигаль нагадав, що ЄС обіцяє в червні дати модель цього паспорта вакцинації.

"Там дуже складна дискусія щодо недискримінації, стоїть питання – це обмеження, чи це дозвіл. Ми схиляємося до того, що це щось, що дає дозвіл, а не обмежує когось", — сказав він.

Шмигаль додав, що ковідні сертифікати усередині країни будуть давати українцям бонуси, наприклад, можливість подорожувати та працювати. Одна з ідей полягає у тому, щоб цілком провакцинувати населення міст та містечок, зокрема курортних, й створити у них "зелені зони", куди можуть їхати туристи. У невакцинованих туристів будуть обмеження, але місто зможе працювати у звичайному режимі.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я фіксує інформацію про зроблену вакцину проти COVID-19 у спеціальному реєстрі. Після появи єдиного уніфікованого паспорта вакцинації, українці зможуть отримати відповідні довідки на основі цих даних.
  • В Україні планують до 1 липня запустити внутрішні паспорти вакцинації або "ковідні" сертифікати, які будуть містити дані про вакцинацію, негативні ПЛР-тести чи наявність антитіл. Цей сертифікат можна буде використовувати, зокрема, для подорожей між країнами.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що"паспорти вакцинації" можуть створити на базі електронного реєстру на порталі "Дія". Водночас для запровадження "паспортів вакцинації" потрібно, аби верифікація стала міжнародною.

Читайте також

Довідки, паспорти чи сертифікати. Які документи про вакцинацію планують впровадити

Чотири варіанти: як українці можуть записатися на вакцинацію проти COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок