Київські моделісти створили макет гайворонської вузькоколійки

Київські моделісти створили макет гайворонської вузькоколійки

Київські моделісти створили макет гайворонської вузькоколійки
фото Miniland.UA

Київські моделісти створили макет вузькоколійки, що знаходиться у місті Гайворон Кіровоградської області. Про це Суспільному розповів головний архітектор проєкту Павло Гущін. Аби зробити точну копію вокзалу, майстри виготовляли деталі вручну та на лазерному станку.

Збирали та розставляли меблі, обладнання та елементи інтер'єру, що в точності відповідають справжнім. Встановили дах, влаштували територію: перон, площу, газони біля будівлі.

"Ми хотіли відтворити історичний вигляд, однак інформації, у який колір був пофарбований фасад ми не знайшли. Ми дивилися по архівах, чорно-білих фотографіях, усюди, де тільки могли. За допомогою комп’ютерних технологій ми чорно-білі фото перевели в колір і отримали відтінок, такий, як зараз є на макеті — беж і коричневий колір черепиці. Нинішній колір не дуже відповідає самій архітектурі вокзалу, тому ми вирішили створити його в історичних кольорах".

Моделісти створювали макет гайворонської вузькоколійки півтора місяці, це враховуючи роботу з внутрішнім оздобленням. Павло Гущін каже: скільки витратили грошей не рахували. Масштаб макету 1:87 (H0). Це міжнародний стандарт для моделей залізниці. Габарити макету — довжина 50 см, ширина 16 см та висота 16 см.

"Гайворонська вузькоколійка є частиною нашого макету Мініленду — це є перша частина найбільшого в Україні макету, площею 87 квадратних метрів. На макеті є одне з умовних поселень, яке називається Гайворон. Там є вокзал міста та залізниця. Макет Мініленду знаходиться в Києві, вже зовсім скоро його зможуть побачити усі охочі", — сказав Павло Гущін.

Що відомо

  • Міський голова Гайворона Роман Волуйко говорить, що працівники профспілки залізниці у Бершаді попереджені про звільнення. "Це по закону. Спочатку попереджається профспілка, а потім оголошується про те, що люди будуть вивільнені у зв’язку з оптимізацією. От зараз ми розуміємо, що це перші кроки для того, щоб залізницю можна було з часом закрити".
  • Проблему хочуть вирішити разом з керівництвом області та обласною радою, сказав заступник голови обласної адміністрації Сергій Поліщук 24 травня. "Є декілька пропозицій щодо вирішення питання фінансування, ми говорили про те, щоб якимось чином зменшити податок на землю, під якою знаходиться залізниця".
  • 24 травня у Гайвороні влаштували фестиваль GoodoK Fest на підтримку вузькоколійки.
  • Пасажирський вузькоколійний потяг "ГР-280" "Гайворон– Рудниця – Гайворон" перестав їздити торік з початку карантину. Коли обмеження зняли, рух потяга не відновили.
На початок