Скаржилась на техніку безпеки та умови праці: чому звільнили медсестру Чернігівської міської лікарні

Скаржилась на техніку безпеки та умови праці: чому звільнили медсестру Чернігівської міської лікарні

Скаржилась на техніку безпеки та умови праці: чому звільнили медсестру Чернігівської міської лікарні ФОТО: Суспільне Чернігів

Скаржилась на проблеми з дотриманням техніки безпеки та умови праці – і залишилась без роботи. Медсестра-анестезистка Катерина Коломієць десять місяців працювала в реанімації міської лікарні № 1. За цей час, розповіла жінка, були проблеми з проводкою через перенавантаження, а також стрибки тиску у кисневій мережі. Це впливало на стан пацієнтів, які перебували на апаратах штучної вентиляції легень. Про все це вона повідомляла керівництву. На початку цього тижня жінці зателефонували і сказали, що її звільнили, бо з декрету виходить працівниця, на місце якої вона прийшла.

Катерина Коломієць десять місяців працювала медсестрою-анестезисткою у реанімації міської лікарні Чернігова № 1. За цей час, розповіла жінка, там періодично виникали проблеми з системою постачання кисню до апаратів штучної вентиляції легень.

«Кисень подається п'ять атмосфер тиск, а там у нас бувають перепади до 15, тому що обмерзає система киснева, там не чергує ніякий технік, хоча обов’язково має бути людина, яка чергує добу. Але такого нема».

Тиск у системі підвищувався раз чи двічі на тиждень, сказала Катерина. Виправляти ситуацію має технік. Одного разу його довелось чекати пів години.

«Кисневий потік був збільшений, людина занадто некомфортно себе почувала, а потім апарат видав помилку і вимкнувся. Ми під’єднали просто до системи, на маску його, дали концентратори.
Ми не знаходили собі місця, дуже переживали всі співробітники. Може бути аварійна ситуація і вибух. І що робити з хворими? Це взагалі така стресова ситуація, вам не передати», – розповідає Катерина Коломієць.

Через велике навантаження мережі, якими йде кисень, переохолоджувались.

«Вони раніше гріли чайник, заливали у грілку і грілками обкладали редуктор чи вихід із кисневого балона».

Також у лікарні порушувались умови праці, сказала Катерина.

«Розділення ніякого не було, ніяких ні ширм, нічого не стояло. Лежали в одній палаті ковідні хворі, а поруч у палаті – звичайні. Через тиждень нам організували костюми спеціальні, для ковіду, спеціальні респіратори, і ми вже ходили, як треба. Але коридор був спільний, санітарка була спільна».

Через усе це жінка зверталась до керівництва медзакладу.

«Говорила не один раз начмеду, Стремецькій Лілії Миколаївні, вона це знала впродовж тривалого часу».

На початку цього тижня Катерина дізналась, що її звільнили.

«Мені от сьогодні на роботу виходити, а вчора мені подзвонили і сказали: «Ти звільнена, тому що вийшла з декрету людина вже сьогодні». Ніякого попередження хоча б за тиждень не було, щоб я морально підготувалась. Це, звичайно, дуже прикро».

Адвокат Богдан Прокоф’єв каже, попереджати про звільнення людину, яка працює на декретній ставці, не повинні.

«Це більше, напевно, залежить від відповідальності і тієї людини, того працівника, який повертається, бо він повинен розуміти, що він завтра вийде, а наступного дня без роботи залишиться якась людина. Ну і та людина фактично повинна розуміти ризик. Влаштовуючись, вона повинна не розраховувати, що оце – три роки», – говорить Прокоф’єв

На думку Катерини, звільнення може бути і не пов’язане з тим, що вона працювала за строковим договором.

«Може, мене звільнили через те, що я намагалась відстояти свої права».

Звільнення не пов’язане з тим, що Катерина скаржилася на умови праці та технічний стан відділення, сказав гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар. Нагадаємо, першу та другу міські лікарні почали об’єднувати чотири місяці тому. Як сказав Кухар, усі зауваження від працівників вони враховують, але киснева мережа постійно потребує ремонтів.

«Будь-яка апаратура зношується з часом і потрібно періодично ці редуктори і інші витратні матеріали міняти. Тому на той час, коли звернулися, ми їх змінили і на сьогоднішній час, відповідно до того, що є там певні проблеми виникли, ми знову будемо проводити планову заміну».

Те, що мережі відігрівали грілками з гарячою водою, не є небезпечним, каже Владислав Кухар.

«Це ж не відкритий там вогонь якийсь чи щось таке. Тому взагалі ніякої загрози такий спосіб не несе».

Про технічне обслуговування головний лікар розповів так:.

«Там працює два техніки. Щоб він там знаходився постійно, такої потреби немає. Витрачати на це кошти буде неправильно, тому вони чергують у телефонному режимі і, якщо є необхідність якась, то протягом 15 хвилин він на місці».

За словами Кухаря, проблеми з кисневою мережею не загрожують ані вибухом, ані погіршенням стану пацієнтів.

«Для пацієнта загрози немає, будь-якої техногенної загрози в цьому питанні теж немає. Це питання – суто технічне. Ми намагаємося вирішувати його якомога швидше».

Щоб дізнатися, чи є перепади тиску в кисневій системі небезпечними, та чи можуть вони призвести до вибуху, ми надіслали інформаційний запит до фірми «Кріогенсервіс», яка займається монтуванням систем та постачанням кисню. Про відповідь повідомимо, коли її отримаємо.

Читайте також:

У школах та садочках Чернігова створили нові та скоротили деякі штатні посади

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди