Кабмін пропонує запровадити ПДВ на продаж житла у новобудовах

Кабмін пропонує запровадити ПДВ на продаж житла у новобудовах

Кабмін пропонує запровадити ПДВ на продаж житла у новобудовах
. otodom

Кабінет міністрів пропонує обкласти податком на додану вартість операції із продажу житла у новобудовах.

Про це свідчить текст законопроєкту №5600, поданого на розгляд Верховної ради Кабінетом міністрів.

Оподаткуванню підлягатимуть як новозбудовані квартири, так і окремі будинки.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що перша поставка житла означає першу передачу готового нового житла у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника, а отже підлягає оподаткуванню за принципом доданої вартості.

Читайте також: Чому дорожчає нерухомість та як пандемія і карантин вплинули на вибір житла

Не підлягатиме стягненню ПДВ житло, побудоване за бюджетні кошти. Крім того, законопроєкт пропонує збільшити податок на доходи фізичних осіб від продажу третьої і наступних об'єктів нерухомого майна з 5% до 18%.

В разі підтримки законопроєкту Верховною радою, підвищення оподаткування житла відбудеться в умовах зростання ціни на житло. Зокрема, у першому кварталі 2021 року, за даними Держстатистики, вартість житла в Україні зросла в середньому на 11,6%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Що відомо

  • Уряд підтримав рішення про надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам шляхом коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови.
  • Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт №5308 щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, який дає змогу невдовзі видати близько 8 тисяч іпотечних кредитів на житло та передати 12 тисяч квартир у фінансовий лізинг.
  • Підписання перших договорів на отримання кредитів між банками та позичальниками у рамках державної програми "Доступна іпотека 7%" було заплановане на 1 березня.
  • Раніше міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що українці зможуть отримати перші кредити за програмою "Доступна іпотека" під 7% на початку березня 2021 року.
  • 15 лютого Кабінет міністрів ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими, спрощуються критерії для позичальників. Зокрема постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок