Міжнародні організації запропонували план виходу із пандемії. Що він передбачає

Міжнародні організації запропонували план виходу із пандемії. Що він передбачає

Міжнародні організації запропонували план виходу із пандемії. Що він передбачає
Голова МВФ Крісталіна Георгієва. Фото: АР

Міжнародний валютний фонд (МВФ), Всесвітня організація охорони здоров'я, Світовий банк, а також Світова організація торгівлі (СОТ) 1 червня представили спільний план виходу з пандемії, розширення доступу до вакцин від коронавірусу та відновлення світової економіки. Для фінансування відповідних заходів потрібно 50 млрд доларів.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Заяву підписали директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва, генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус, президент Світового банку Девід Мальпас та генеральний директор Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеґала.

Зазначається, що очільники світових організацій підготували цей план до саміту "Великої сімки", що відбудеться наступного тижня, 11-13 червня у Великій Британії.

"Вчені за рекордний термін придумали кілька вакцин. Безпрецедентне державне та приватне фінансування підтримало дослідження, розробку та їх виробництво. Але небезпечний розрив між багатшими та біднішими країнами зберігається", — йдеться у заяві.

Читайте також: ВООЗ схвалила екстрене використання вакцини виробника Sinovac Biotech

Додається, що несправедливий розподіл вакцин залишає мільйони людей вразливими перед коронавірусом. Також це спричиняє появу нових його "смертельних варіантів", які поширюються у всьому світі: "Оскільки  варіанти продовжують поширюватися, навіть країни з передовими програмами вакцинації були змушені ввести більш жорсткі заходи охорони здоров’я, а деякі запровадили обмеження на поїздки. Своєю чергою, безперервна пандемія веде до поглиблення розбіжностей в економічному стані з негативними наслідками для всіх".

У своїй спільній статті у The Washington Post керівники організацій закликали країни G7 узгодити оновлену стратегію "на основі нового фінансування, щоб вакцинувати світ". Поруч з цим, керівники міжнародних організацій заявили про нові заходи щодо виходу світу з пандемії.

"Так, МВФ оголосив про підготовку "безпрецедентного" розміщення SDR (резервного активу організації), щоб надати кошти країнам-членам. ВООЗ зголосився визначити нове фінансування для програм прискорення вакцинацій, обміну технологіями. Світовий банк взяв на себе зобов‘язання розпочати роботу проєктів вакцинації щонайменше у 50 країнах до середини року, а СОТ — працювати над налагодженням мережі поставок", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Індійський штам COVID-19 виявлено на щонайменше 53 територіях — ВООЗ

Як вважають у МВФ, на нову програму потрібно 50 млрд доларів. Експерти вважають, що це може "швидше зупинити пандемію в країнах, що розвиваються і забезпечити додаткове зростання економіки на 9 трлн доларів до 2025 року". Також у заяві вказується, що наразі є база грантів на щонайменше 35 млрд доларів, які можна використати під ці цілі.

"Уряди країн G20 вже надіслали позитивні сигнали, вказуючи на важливість надання додаткового фінансування ACT-Accelerator (Доступ до інструментів від COVID-19 — ред.) на близько 22 млрд доларів у 2021 році", — повідомили організації і додали, що потрібно ще 13 млрд доларів, щоб збільшити кількість вироблених вакцин у 2022 році та наростити витрати на тестування та лікування.

Читайте також: Китай запропонував США перевірити власну лабораторію щодо походження COVID-19

У заяві зазначається, що решта 15 млрд доларів планують отримати від урядів країн за підтримки міжнародних банків розвитку, включаючи 12 млрд доларів підтримки вакцинацій від Світового банку.

"Інвестиції 50 мільярдів доларів для припинення пандемії є потенційно найкращим використанням держкоштів, яке ми побачимо у своєму житті. Це... сприятиме (економічному — ред.) зростанню та добробуту у всьому світі. Але вікно можливостей швидко закривається — чим довше ми чекаємо, тим дорожчим це стає через людські страждання та економічні втрати", — резюмується у документі.

Що відомо

  • Президент США Джо Байден у середу, 26 травня, доручив розвідці провести додаткове розслідування для з’ясування походження коронавірусу, що спричинив пандемію. Експертне середовище наразі вважає, що вірус міг мати природне походження, або був створений в уханській лабораторії.
  • 24 травня у МЗС Китаю заперечили дані про коронавірус у співробітників уханської лабораторії до початку пандемії.
  • 23 травня видання The Wall Street Journal із посиланням на звіт американської розвідки повідомило, що троє дослідників з Уханя, які працювали у лабораторних умовах з коронавірусами, одночасно потрапили до лікарні ще у листопаді 2019 року. Їх госпіталізували у важкому стані ще за місяць до початку світової пандемії.
  • Влада КНР довгий час відмовляла ВООЗ у допуску спеціалістів в Ухань для розслідування обставин початку пандемії COVID-19. Попередню згоду міжнародна організація отримала лише 5 січня, але за кілька днів Китай "передумав".
  • У лютому місія ВООЗ оприлюднила перші результати розслідування щодо походження COVID-19.
  • 11 січня ВООЗ все ж отримала дозвіл на проведення слідчих дій, але лише за дотримання низки умов. Зокрема, під час усіх етапів розслідування вчених ВООЗ супроводжуватимуть представники китайської влади. Крім того, влада КНР надала експертам документи та матеріали, які стали основою для початку розслідування.
  • Пандемія COVID-19 розпочалася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Світова спільнота активно звинувачувала КНР у приховуванні справжніх масштабів епідемії та обставин її початку.
  • Китайський центр з контролю та профілактики захворювань дійшов висновку, що кількість інфікованих COVID-19 в Ухані могла у 10 разів перевищувати офіційну статистику та сягнути 487 тисяч випадків.
  • Суд Китаю засудив до чотирьох років ув'язнення громадянську журналістку Чжан Чжянь, яка розповідала світу про те, що відбувалося в Ухані під час спалаху коронавірусу.
  • Наприкінці січня 2020 року група експертів ВООЗ, що вивчають походження коронавірусу, відвідала ринок морепродуктів у китайському місті Ухань.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок