У Китаї до чотирьох років засудили журналістку, яка розповідала про епідемію COVID-19 в Ухані

У Китаї до чотирьох років засудили журналістку, яка розповідала про епідемію COVID-19 в Ухані

У Китаї до чотирьох років засудили журналістку, яка розповідала про епідемію COVID-19 в Ухані
Jane Wang

Суд Китаю засудив до чотирьох років ув'язнення громадянську журналістку Чжан Чжянь, яка розповідала світу про те, що відбувалося в Ухані під час спалаху коронавірусу.

Як розповів адвокат Чжан Рен Цюанью, розгляд тривав дві години. Його підзахисну визнали винною у "розпалюванні і провокуванні конфліктів", передає DW.

Згідно з офіційним обвинувальним актом, висунутим Народною прокуратурою нового району Пудун в Шанхаї, де було затримано Чжан, після в'їзду Чжан Чжян в Ухань у лютому 2020 року вона неодноразово використовувала "текст, відео тощо" через такі інтернет-ЗМІ, як WeChat, Twitter і Youtube. До списку порушень журналістки прокурори також зарахували "публікацію великої кількості неправдивої інформації" та надання інтерв'ю закордонним ЗМІ для "зловмисної обману щодо нової епідемії коронавірусної пневмонії в Ухані".

Чжан заарештували в травні. На знак протесту проти свого арешту вона вже кілька разів голодувала, що, за словами захисника, призвело до значного погіршення здоров'я.

Під час локдауну в Ухані Чжан викладала відеоролики, в яких розповідала, що відбувається у місті, надаючи інформацію, якої не було в офіційних китайських ЗМІ. Вона також запускала стріми з вулиць та лікарень міста, показуючи масштаби поширення хвороби.

Що відомо

  • Фахівці з Шанхайського інституту біологічних наук припустили, що новий тип коронавірусу (SARS-CoV-2) виник в Індії або Бангладеші влітку 2019 року, тобто ще до того, як з'явилися перші хворі в місті Ухань.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.

Вибір редакції

На початок